Developer CTP se může pyšnit nejekologičtějším portfoliem průmyslových nemovitostí ve střední a východní Evropě. Česká společnost založená Nizozemcem Remonem Vosem získala certifikaci BREEAM na všech 292 nemovitostí, jež v celkem šesti zemích vlastní.

„Certifikace celého portfolia byla obrovská výzva, kterou nikdo z našich konkurentů v regionu v takové míře neprošel. Jsme rádi, že se povedla a ukázala, že naše nemovitosti jsou skutečně energeticky efektivní a splňují množství kritérií souvisejících s dopadem na životní prostředí,“ komentuje Martin Vaidiš, jenž v CTP odpovídá za udržitelný design výstavby.

„Nezaměřujeme se jen na to, aby naše nové objekty měly vysoké ekologické standardy, ale naším cílem bylo mít celé portfolio s vysokou mírou šetrnosti k životnímu prostředí,“ dodává.

CTP Park v Brně
CTP park v Brně.

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) je jednou ze dvou (druhá se jmenuje LEED) nejrozšířenějších metod používaných ke zhodnocení kvality a šetrnosti budovy. Popisuje vliv objektu na životní prostředí, přičemž posuzuje stavbu komplexně v deseti kategoriích, jako jsou například energie, inovace, využití půdy, materiál či doprava.