Aby se zaměstnancům nechtělo odejít z práce domů, tak zní nový trend moderně smýšlejících firem, které při navrhování kanceláří berou ohledy na své lidi. Přidanou hodnotou je právě zážitek a tím může být cokoliv. Třeba coworkingový prostor s barem, posilovnou a vířivkou na terase, jako to mají v české softwarové firmě STRV. Ta se právě teď přestěhovala do nových, větších prostor v karlínském River Garden. Tak vstupte.

„Náš nejlepší běžec Martin Šťáva přeběhl celé patro za 32 sekund tam a zpátky,“ popisuje PR manažer Jan Husták nové kanceláře o celkové rozloze 5500 metrů čtverečních. Vlastně ne, ještě si k tomu připočítejte terasu o velikosti 600 metrů, kde se bude relaxovat. A taky „pařit“.

„Chtěli jsme vytvořit takový prostor, ve kterém se otiskne naše firemní kultura a to, že pracujeme pro americké startupy,“ říká jeden ze spoluzakladatelů Lubo Smid, který se v Praze s firmou stěhoval už několikrát. „Ale tohle místo je ideální – je dostupné a v centru. Mělo by nám alespoň na nějakou dobu stačit,“ dodá COO, který má na starosti chod firmy v Česku.

Technologická společnost STRV si totiž jako jedna z mála splnila svůj americký sen v Silicon Valley, a kontinuálně tak nabírá zaměstnance, každý měsíc až 15 nových lidí. V pražské pobočce pracuje kolem 120 zaměstnanců, dalších 30 je v Brně a v USA – konkrétně v New Yorku, San Franciscu a Los Angeles, kam také společnost cílí primárně své aktivity.

Kromě vývoje mobilních aplikací pro klienty, kterých už vytvořili na dvě stovky, realizují také své vlastní projekty. U nás je to například food delivery služba Ordr, jež slibuje doručení jídla do 10 minut, nebo sociální síť pro gaye Surge.

Nahlédněte do STRV, kde se rodí aplikace zítřka.

sas_3067-STRV-FINAL

  • „Hledali jsme novou formu open-space s lidským měřítkem v kontrastu s tradičními korporáty,“ popsal architekt Martin Stára ze studia Perspektiv, jež navrhlo tento interiér.

sas_3141-STRV-FINAL

  • Zlaté kliky tu nenajdete, zato březový háj ano. A také v každé místnosti kuchyňku s mísami čerstvého ovoce, kde se vám občas pod nohy zaplete nějaký ten čtyřnohý mazlíček. Kancelářské prostory STRV jsou totiž „dog friendly“.

sas_2975-STRV-FINAL

  • A friendly je také prostředí pro odborná setkání pro designéry a developery věnovaná aktuálním tématům, přednášky s lidmi ze světového technologického byznysu a STRV Academy – vzdělávací semináře pro začínající vývojáře a softwarové inženýry.

sas_3159-STRV-FINAL

  • V sedmém patře si zaměstnanci mohou zahrát kulečník a stolní fotbálek. Tyto prostory slouží také jako jídelna a party místnost s možností barbecue na terase.

sas_3300-STRV-FINAL

  • Je tu také posilovna, kde si kromě bench pressu zaměstnanci zacvičí i jógu a TRX. A v případě, že se po tréninku unaví, jsou tu sleeping boxy s měkkými polštáři.

„Naši lidé tu ale nemusí trávit žádný čas. Mohou pracovat odkudkoliv. Důležité je, aby plnili deadliny,“ shrnuje firemní kulturu Smid, který firmu založil společně s Davidem Semerádem, Pavlem Zeifartem a Martinem Šťávou.

Foto: Alexander Dobrovodský