Představte si, že byste si mohli zajít na večírek s Andym Warholem, Elizabeth Taylor a Karlem Lagerfeldem. Co byste si oblékli?

Návrhář Kim Jones, který patří k nejvlivnějším mužům současné módní scény, dává jasnou odpověď. Svou druhou kolekci pro módní dům Fendi, která je inspirovaná klubem Studio 54, kam chodily výše zmíněné celebrity, vzdává hold sofistikovanému glamouru.

Přesně takovému, který potřebujeme nosit v postpandemickém světě. Protože jestli se můžeme z něčeho těšit v situaci nového normálu, pak je to možnost vyjít si do společnosti.

Jonesovou inspirací kolekce pro jaro příštího roku byl náčrtek loga Fendi od módního ilustrátora Antonia Lopeze. Tyto motivy pak přenesl do modelů, které svou vzdušností siluety ztělesňují dojem opravdové elegance.

https://www.youtube.com/watch?v=BauM_59Utdw

Kim Jones narazil na Lopeze, když hledal informace o působení svého předchůdce, Karla Lagerfelda, který byl uměleckým ředitelem Fendi po neuvěřitelných 54 let.

Ilustrátor byl jedním z návrhářových přátel a byl považován za vizionáře, kterého obdivovali Andy Warhol, David Hockney i další umělci těch nejzvučnějších jmen.

První přehlídka Kima Jonese pro Fendi, která se odehrála naživo, tak představovala oslavu ve stylu 70. let, kde nesměla chybět dobová hudba i jemné odkazy na onu éru ve střizích samotných modelů.

Podobu ideálního dresscodu na večírek už známe, teď ještě najít podnik, který bude alespoň z poloviny tak bohémsky stylový jako kdysi studio 54.