skip to main content

Stylově už od kolébky. Výrobky českých designérů, které by měly zaplnit pokojíček vašeho dítka

Oblékat se stylově, nakupovat u návrhářů či šperkařů a vybavit si domácnost designovým nábytkem, to už dnes kdekdo z nás považuje za samozřejmost. Ale co děti?

Stylové hračky či oblečení jim můžete pořídit už od útlého věku, jelikož čím dál víc českých značek nezapomíná ani na nejmenší. Nebo dokonce tvoří přímo pro ně.

White Sage

Původním povoláním je sice herečka, mladá podnikatelka Dominika Býmová ale sklízí úspěch také se svou značkou White Sage Organic pod kterou tvoří ratanový nábytek a hračky pro děti a oblečení z udržitelných materiálů šité v lokálních dílnách.

Reklama

Koa Koa

Do jakého lepšího materiálu obléknout vaše robátka než do merino vlny? Karolína Lauferová, bývalá analytička, která prošla prací u Ernst & Young či Hewlett-Packard, z ní v Česku za férových podmínek nechává šít oblečky i doplňky pro nejmenší podle vlastních návrhů.

Jen se leje

Žádná letní bouřka už vás nepřekvapí. O to se postarají dvě sestry, Marie a Klára, které na Vysočině tvoří kabátky a doplňky do deště pro malé i velké. Zákazník si může seskládá obleček do deště přesně podle svých preferencí, takže je každý kousek originálem.

O my dear

Jana Baťková dlouho nemohla najít kolotoč nad postýlku, který by splňoval její představy: tedy byl hezký a praktický. A tak začala tvořit vlastní dřevěné kousky. Pro tvořivé rodiče nabízí i prodej dřevěných držáků, to kdybyste si chtěli vyrobit kolotoč vlastní.

PEPE: cap by Radka

Nejprve vytvářela květinové čelenky, ale když se jí narodilo druhé dítě, začala Radka Spěváčková postrádat vkusné a funkční čepice. A tak začala šít retro čepice a čepce, které mají být nadčasové, aby se mohly dědit z generace na generaci.

Reklama

MØE

Jana a Eva jsou dlouholeté kamarádky, které pocítily potřebu tvořit, když se jim oběma narodily děti. Znak Ø v jejich logu značí obdiv k severskému jednoduchému, funkčnímu a čistému stylu a využívání přírodních materiálů. Což je klíčem i v jejich tvorbě. Pořídit si od nich můžete podkolenky, kožené barefoot capáčky, legíny, punčochy a ponožky.

RePello

Při studiu se věnoval konstrukci jízdních kol a zkoumal, jak vylepšit systém odpružení. Pak se Jiří Marján rozhodl využít tyto znalosti při založení značky RePello, která vyrábí moderní odrážedla. Tedy jakési jednoduché kolo, jež je zároveň lehké, snadno ovladatelné a děti si na něm díky ergonomii a bezpečnostním vlastnostem zachovají správné držení těla.

KUNANANUK

Název této značky je palindrom, což znamená, že se dá číst z obou stran. A není náhodný: také hrací panely od KUNANANUK se totiž dají upravovat podle libosti a můžete na ně přichycovat různé magnetické prvky jako věšáčky, houpačky, bludiště či malá puzzle, s nimiž si děti vyhrají. Panel navíc může být i zajímavým doplňkem do interiéru.

Chic by Pig

Značka, která se drží hesla „Keep it simple but fun“. Má ráda minimalismus, také ale chce tvořit věci hravé, aby zapadly do interiéru a zároveň potěšily děti. Nabízí dětský nábytek jako židličky, stolečky nebo houpačky a také doplňky k němu.

MimiConcept

Další značka, kterou založily maminky na základě toho, že sháněly něco pro vlastní děti, v tomto případě hnízdečka. MimiConcept postupně rozšířil portfolio také o zavinovačky, mantinely do postýlky či spací pytlíky.

Reklama
Reklama