Na Vánoce nemusíte obdarovat jen svoje blízké. Vzpomeňte si letos i na ty, kdo to potřebují. A oboje se dá zařídit v jednom kroku: stačí koupit dárek, jehož výtěžek putuje na charitu. Podívejte se na náš výběr těch nejstylovějších.

Zlatý drobek chleba od Elišky Lhotské

Člověk v tísni
Cena: 7900 korun

Drobek chleba je nejen základní lidskou potravinou, ale symbolizuje i přijetí, elementární mezilidskou pomoc a lásku k bližním. Designérka Eliška Lhotská ho odlila ze zlata a zavěsila na řetízek. Výtěžek z prodeje jejího šperku organizace Člověk v tísni pošle do nejchudších zemí v rámci programu Obživa.

Srdcerváčské skleničky na whisky

Srdcerváči
Cena: 350 korun za dvě sklenice

Jsou ve tvaru srdce, Heart se také jmenují a jakákoli whisky v nich chutná o trochu líp. Jejich koupí přispějete handicapovaným na podporu vzniku pracovních míst nebo k rozjetí úspěšného byznysu. Tak na zdraví a na jejich úspěch!

Nekonečná šála od Ester a Josefiny

Člověk v tísni
Cena: 2800 korun

A ještě jeden dárek od Člověka v tísni. Autorské duo Ester Geislerová a Josefina Bakošová, které stojí za projektem Terapie sdílením, navrhlo dvě nekonečné zimní šály. Můžete se do nich zamotat a vymotat zase až na jaře. Do jedné je vypleten nápis Touha a déšť, do druhé Mlha a něha. Výtěžek z jejich prodeje poslouží na financování lékařské péče v rozvojových státech.

Opepři to pro Kambodžu

Pepper Field
Cena: 1599 korun

Buď můžete pít sekt, nebo champagne. Stejně tak můžete pepřit obyčejným pepřem, nebo tím kampotským z Kambodže, o kterém se říká, že je nejlepší na světě. Dva Češi ho vozí přímo od kambodžských farmářů, které prodejem podporují. Jejich příběhy a to, na co peníze používají, můžete sledovat na dálku. A k tomu si objednat luxusní balení pepře ve stylových obalech od českých designérů.

Overal beze švů

DEBRA Nadotek
Cena: 12 000 korun

Oděvní designérka Liběna Rochová a výtvarník Lukáš Musil společně navrhli kolekci na podporu lidí s nemocí motýlích křídel. Symbolicky má oblečení švy na líci, trika jsou tištěná naruby – připomínají tak, že pacientům s bulózní epidermolýzou stačí i malý otlak švu, aby se jim vytvořila rána na kůži. K černobílé kolekci 2018 letos přibyla barevná trička. Na jejich návrzích se podíleli i samotní pacienti.

Karafa pro vodu v Africe

Veolia
Cena: 830 korun

Již 10 let pomáhá Veolia s Člověkem v tísni budovat a opravovat vodní zdroje v Etiopii. Podporovatelé si v nadačním e-shopu mohou zakoupit symbolicky karafu na vodu z ručně foukaného křišťálového skla. Autorem návrhu karafy s dřevěným víčkem je student pražského UMPRUM Adam Hanšut.

Korále od Světlušky

Světluška
Cena: 230 korun

A jedna milá maličkost na konec. Od Světlušky, nadace pro podporu nevidomých, si mohou zájemci nakoupit stylové ozdoby na stromeček a šperky z českého skla, navržené designérkou Marií Poláčkovou. Skleněné korále jsou kompletované v chráněných dílnách lidmi se zrakovým postižením.