Desítku úplně nových seriálů, které byste tento podzim neměli vynechat, jsme vám už představili. Tentokrát pro vás máme deset těch, jejichž postavy a příběhy dost dobře znáte a které chystají návrat v nových sériích.

Dobrá zpráva je, že většina z nich se ještě nezačala vysílat, takže pokud vám něco z předchozích dílů uteklo nebo jste mezi těmito seriály úplní nováčci, máte ještě čas všechno dohnat.

The Walking Dead / Živí mrtví

Už osmou sezonu budeme sledovat, jak se daří lidem přežívat v postapokalyptické budoucnosti, kdy svět ovládají zombie. Nekonečný boj s nemrtvými se jen tak neomrzí a tvůrci slibují ještě větší brutalitu, více krve a více sprostých slov.

Není vám dobře, nebo se nemůžete dočkat? Pokud patříte do druhé skupiny, určitě přivítáte žhavou novinku. Seriál se dočká dějového propojení se sesterským projektem Fear the Walking Dead, který se odehrává těsně předtím, než nemrtví svět ovládnou.

Osmá sezona začíná 22. října na televizní stanici AMC.

Mr. Robot

Příběh mladého programátora, který ačkoliv je zaměstnancem společnosti specializující se na kybernetickou bezpečnost, se sám stane obávaným hackerem a bojovníkem proti korporacím, byl jedním z největších překvapení roku 2015.

Během krátké doby si tato nekompromisní show získala kultovní status a odnesla si spoustu cen. Naštěstí se z ní ani během druhé sezony nestala žádná masovka, a tak si dál může jet ve svých – skoro se chce říct anarchistických – kolejích.

Boj proti establishmentu pokračuje i ve třetí řadě a vrací se komplet hlavní herecké obsazení se skvělým Ramim Malekem v hlavní roli.

Třetí série začala 11. října.

https://www.youtube.com/watch?v=46byqBf0dVk

The Crown

Pokračuje i nejdražší a nejvýpravnější seriál historie, jehož prvních 10 dílů stálo 130 milionů dolarů a který popisuje život současné britské panovnice Alžběty II. do těch nejmenších detailů, co to jde.

V první sérii jsme sledovali počáteční léta jejího vládnutí, teď se přehoupneme do šedesátých let, kdy britská říše dále upadá, a navíc se začíná rozpadat i osobní život samotné královny.

Vrací se opět skvělá Claire Foy a my doufáme, že bude hrát i v dalších sériích, které už budou popisovat starší Alžbětu. Původně jich bylo naplánováno šest – co sezona, to zhruba 10 let vlády –, ovšem vzhledem k úspěchu u diváků i kritiků není vyloučeno, že se to celé ještě protáhne.

Druhá sezona startuje 8. prosince na Netflixu.

Až po uši

Ani české HBO nepolevuje v natáčení svých původních seriálů a už brzy plánuje návrat své napůl komediální, napůl dramatické série. Milostné a životní balancování skupiny mladých lidí pro HBO točí opět Jan Hřebejk a vrací se všichni oblíbení herci z první série – Anna Geislerová, Jitka Čvančarová, Hynek Čermák či Radek Holub.

Až po uši je natočeno podle izraelského seriálu When Shall We Kiss, jen nepatrně ohnutého pro české reálie, podobně jako tomu bylo u české verze seriálu Terapie s Karlem Rodenem. Ta mimochodem bude pokračovat třetí řadou, kterou uvede HBO příští rok.

Nové díly Až po uši čekejte na HBO během listopadu.

The Grand Tour

Amazon zatím ještě oficiální datum premiéry nepotvrdil, ale pokračování oblíbené motoristické show se určitě dočkáme ještě do konce roku. Ostatně premiérou The Grand Tour odstartoval Amazon loni těsně před Vánoci svoji celosvětovou expanzi. A díky službě Prime Video můžeme tento seriál sledovat i u nás.

Fanouškům aut a břitkého humoru moderátorské trojice Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May nemusíme tenhle projekt nijak představovat, pro všechny ostatní jen potvrdíme, že pokud jste měli rádi Top Gear, je pro vás The Grand Tour povinnost.

Druhá sezona The Grand Tour bude uvedena na Amazon Prime nejspíš během prosince.

Lucifer

Možná není tak populární, rozhodně ale tenhle seriál patří k tomu nejzajímavějšímu, co se dá aktuálně sledovat. Proč? Protože jeho hlavním hrdinou je sám vládce pekel, kterého to dole už moc nebavilo, a tak se vydal na Zemi stát se… majitelem nočního klubu a detektivním konzultantem pro speciální případy.

Má to zajímavý šmrnc, cynické hlášky a nechybí ani slušná dávka krve, ale pořád tu jsou i určité hranice, aby se seriál mohl líbit i klasickým divákům kriminálek.

Třetí série začala 2. října na Netflixu.

Arrow, The Flash, Legends of Tommorow, Supergirl

Na komiksové seriály rozhodně nemá patent jen Marvel (Daredevil nebo Jessica Jones), naopak vlnu popularity maskovaných hrdinů nastartovalo už před šesti lety konkurenční vydavatelství DC. Vzalo méně známé hrdiny ze svého vesmíru a na rozdíl od Marvelu se je rozhodlo nepropojovat s aktuálními filmy a pro mladší publikum vyrobilo jednoduchou a nenáročnou akční podívanou.

Skvělou zprávou je, že český Netflix poprvé umožňuje tyto seriály sledovat stejně jako ve své domovině, tedy že nové díly jsou u nás dostupné ve stejný den jako v USA.

Seriály startovaly v týdnu od 9. října a kromě Arrowa jsou dostupné na Netflixu.

 

The Big Bang Theory / Teorie velkého třesku

Nejpopulárnější komediální seriál současnosti si nemůžeme dovolit ignorovat, ale faktem je, že po jedenácti letech se už na něm projevuje únava materiálu.

Kdysi seriál pro pár geeků, kteří byli vděční, že někdo natočil něco pro ně, je dnes naopak těmi samými geeky ignorovaný, protože se z něj stal klasický sitkom.

Z hlediska sledovanosti to ale pořád funguje a letošní novinka Young Sheldon ukazuje, že tvůrci chtějí vytěžit popularitu ještě za tepla. Minimálně ještě jednu sezonu uvidíme, ale pak už tak trochu doufáme, že bude konec, a my tak budeme moci na příhody Leonarda, Sheldona, Penny a dalších vzpomínat s láskou.

Jedenáctá řada odstartovala 25. září.

Vikings / Vikingové

Fanoušci to neuslyší rádi, ale občas je tento příměr vhodné použít – Vikingové jsou vedle Hry o trůny nejzásadnějším „historickým“ seriálem současnosti, a tak není divu, že jejich příběh pokračuje už pátým rokem.

Na rozdíl od svého souputníka se mohou Vikingové opřít o skutečné reálie – to znamená žádní draci ani magie. Pátá sezona nás zavede přímo doprostřed krvavé civilní války mezi severskými kmeny a takhle to mají fanoušci seriálu rádi. Politika je fajn, exotické lokace jsou ještě lepší, ale pořádné krvavé bitvy jsou to, proč se na seriál dívat.

Pátá série bude k vidění od 29. listopadu.

Stranger Things

Nejočekávanější seriálový návrat podzimu se jmenuje samozřejmě Stranger Things. Netflix tento seriál uvedl teprve loni, nenápadně během léta, ale v krátké době se z něj stal obdivovaný hit a kult.

Ještě jste ho neviděli a potřebujete navnadit? Tak dobrá – představte si, že kdesi v zapadlém americkém městečku zmizí za podivných událostí malý kluk. Má s tím něco společného podivná vládní budova na kraji města? Proč se začínají dít na různých koutech města nevysvětlitelné události? A odkud se vzala ta mlčenlivá holka, která má zřejmě nadpřirozené schopnosti?

Stranger Things se odehrává v osmdesátých letech a přímo na vás dýchne atmosféra filmů Stevena Spielberga (E.T.) a knížek Stephena Kinga (To). V druhé řadě budou záhady, odkazy i napětí pokračovat.

Druhá sezona bude k dispozici od 27. října na Netflixu.

https://www.youtube.com/watch?v=vgS2L7WPIO4