Brněnské firmě Y Soft Corporation, jednomu ze světových lídrů v segmentu digitalizace a správy tisku, se v letošním finančním roce končícím červnem přehoupnou tržby opět přes miliardu korun. 

„Od září se vše změnilo jako mávnutím kouzelného proutku, máme od té doby na tržbách plus padesát procent. Celkově očekávám, že se určitě vrátíme nad miliardu korun,“ říká v dalším Forbes Byznys podcastu zakladatel a šéf firmy Václav Muchna.

Y Softu začíná přinášet dodatečné příjmy i jeho vlastní zlepšovák, který se firmě osvědčil zejména během covidu. Tehdy v kancelářích nahradily vývojáře v rutinních činnostech roboti, se kterými vývojáři na home office spolupracovali na dálku. Právě toto řešení nyní Y Soft začíná prodávat dalším firmám.

„Jednu zakázku asi za dva miliony dolarů už máme podepsanou v USA a druhá zhruba za milion je na spadnutí v Japonsku,“ vypočítává Muchna, který ve vývojářském oddělení zrušil šéfy, což vedlo ke zvýšení produktivity.

Muchna zároveň patří k podporovatelům nového prezidenta Petra Pavla, proto se v podcastu dostalo výjimečně i na politiku – včetně aktuálního tématu zdanění OSVČ.

„Celá řada programátorů dneska pracuje na švarcsystém pro jednoho zákazníka. Mně tohle hrozně pije krev. Prostě mi přijde nefér, když programátor, vydělávající i 150 tisíc měsíčně, odvede na daních míň než pokladní v Lidlu,“ říká Muchna nekompromisně.

Proč podporuje politiky? Jaká je budoucnost tisku? A uvažuje majitel Y Softu o tom, že by firmu někdy prodal? To vše uslyšíte v novém Forbes byznys podcastu.