Doba, kdy se prsteny vybíraly podle obrázku v katalogu, je (naštěstí) dávno pryč a díky kvalitní nabídce českých tvůrců můžete zvolit originální šperk, který jako osobní klenot zdědí děti či vnoučata. Ať už se rozhodnete pro prsten ze zlata, stříbra, platiny, s obřím diamantem, nebo drobnými kamínky.

Symbolika svatebních šperků se v podání českých designérů zaměřuje na organické tvary značící společný růst, rozkvět, propojování a prolínání nebo rovnou srdce jako lásku a věrnost. Na popularitě však neztrácejí ani minimalistické prsteny bez dekoru.

Tip pro (především) pány: už při výběru zásnubního prstenu myslete především na to, že na prsteník vaší vyvolené za chvíli přibude kroužek další. Zásnubní prsten by ke snubnímu měl barvou, materiálem či tvarem ladit. Byla by přece škoda uložit zásnubní šperk s drahým kamenem po roce do šuplíku a nevystavit na ruce oba.

Jaké snubní prsteny nabízejí čeští tvůrci?

27 Jewelry

Šperkařka Lenka Kerlická má cit pro šperky zakódovaný v genech, přestože na fakt, že pochází ze šperkařské rodiny, přišla teprve nedávno. Organicky zvlněný prsten Two Way Together značí, že souznění nemusí být stoprocentní, ale důležitý je společný směr. Navíc se skvěle kombinuje s podobně tvarovanými prsteny v nabídce a to se může hodit pro další příležitost.

Janja Prokič

Od přední české šperkařky původem ze Srbska jste dříve mohli pořídit svatební šperky výhradně na zakázku, loňskou kolekci Love is in the Air Janja poprvé zaměřila speciálně na snubní a zásnubní šperky. Vybírat můžete ze dvou základních tvarových možností. Prsten Branch z růžového zlata s diamanty bude perfektní volbou, pokud preferujete výrazný a osobitý šperk, kterého si každý všimne.

Antipearle

Jestli si přejete zdobnější, ale přesto jemný a elegantní kousek, sáhněte po značce Antipearle, za kterou stojí Markéta Dlouhá Márová. Prsten Amour ring brilliant z bílého zlata s brilianty může fungovat jako honosný solitér, ale zvládnete ho dobře sladit i s jiným prstenem.

Eva Růžičková

V nabídce této české designérky najdete kvalitně zpracované minimalistické i více zdobené prsteny, které vám na ruce nezevšední. Jednoduché prstýnky z bílého zlata budou vyhovovat všem, kteří šperky nikdy nesundávají.

Bold Studio

Nevšedně tvarované prsteny najdete v nabídce šperkařky Markéty Podracké, která dle svých slov vytváří šperky pro lidi, kteří nenosí šperky. Prsten Pearl ring 925 ze stříbra bohatě osázený perlami bude bavit milovníky výrazných šperků.

Zorya

Minimalistické modely, které nabízí Zorya, tedy duo Zdeněk Vacek a Daniel Pošta, může v téměř shodném provedení nosit muž i žena, na první pohled k sobě patřící. Zvolit si můžete jednu ze 14 variant cenného kovu od žlutého a růžového zlata po platinu nebo palladium.

Mimochodem, pokud vás svatba čeká v dohledné době, inspiraci na šperky i svatební dary můžete načerpat na výstavě Snoubení, která právě probíhá v pražské galerii Czechdesign.