Od dnešního dne najdete na stáncích, případně ve schránkách, pokud odebíráte naše „all you can eat“ předplatné, další číslo speciálu Forbes Woman. Ten vychází nikoli proto, že by snad řadový Forbes nebyl určen všem pohlavím, ale protože vám chceme pozoruhodných ženských příběhů představit ještě o něco víc.

V aktuálním čísle se nám sešla mimořádně silná a zajímavá sestava, se kterou se podíváme do pohoří Karákóram, do Sněmovny lordů nebo taky do Davle.

Závěť je zavřená v šuplíku

Dechberoucí rozhovor s Klárou Kolouchovou, první Češkou, která kdy vylezla na obávanou K2. Část expedice s ní absolvovala dokumentaristka Jana Počtová a právě ta s Klárou rozhovor vedla. Nemluvily spolu jen o úspěchu, ale i o tom, že dřina a následný triumf jsou občas tvrdě vykoupeny, což platí nejenom na osmitisícovkách.

Umět zvládnout svoje ego

Dana Bérová byla ministryní informatiky, v mládí televizní redaktorkou, pak podnikatelkou, dokonce správkyní majetku Karla Schwarzenberga. Zároveň je jednou z mála úspěšných českých žen investorek. Dnes radí nadějným startupům, jak se během raketového růstu nespálit. A spolu s Danou vám představíme i další dvě velké české investorky – Petru Rychnovskou a Andreu Ferancovou Bartoňovou.

Rusko mě vyškolilo

Jak se holka z Kopřivnice ocitla v Moskvě, proč za to může Tatra a proč to bylo osudové. Příběh podnikatelky Kateřiny Haring, která pomáhá dalším podnikatelkám.

Tekuté zlato

Patricia de Nicolaï se narodila do jedné z nejslavnějších parfemářských rodin na světě. Jejím pradědečkem byl Pierre Guerlain, Jean-Paul Guerlain je její strýc. Výrobu parfémů vystudovala. Ale ne kvůli rodinné tradici. Začala parfémy dělat jinak. Po svém. A my jsme ji navštívili v Paříži.

Musíme si pomáhat

Chtějí v Česku víc podnikatelek a žen na vedoucích pozicích ve firmách. A rozhodly se, že s tím pomůžou. Za rok a půl se k nim připojilo víc než 1500 lidí. Seznamte se s Femme Palette.

Víc než paní B.

Kdo je třetí nejbohatší žena světa, spisovatelka MacKenzie Bezos, jejíž jmění představuje dvojnásobek majetku nejbohatšího Čecha Petra Kellnera?

Spokojená Soňa

Bývalou ajťačku štvalo, že musí tahat těžké pytle s krmivem pro psa ze zverimexů. Založila si proto e-shop Spokojený pes, který dnes patří ve svém oboru k největším u nás, a sama dokazuje, že podnikat se dá i s pracovní dobou do tří odpoledne.

Mozek a já

Angličanka Susan Greenfield je baronka, neurovědkyně, profesorka na Oxfordu, spisovatelka, popularizátorka vědy, členka Sněmovny lordů… a v posledních letech navíc CEO firmy usilující o nalezení léku na Alzheimerovu chorobu.

Tereza a její ženy

Tereza z Davle je nejpoptávanější fotografka ženských aktů v Česku. Fotí nahé ženy, je v tom mimořádně dobrá a jejími nejčastějšími zákazníky jsou? Zase ženy!

Předplatné Forbesu Forbes Woman 2019

Letošní vydání Forbes Woman vychází ve čtvrtek 21. listopadu 2019.