Operátor T-Mobile se od pondělního rána potýká s výpadky svých služeb. Někteří zákazníci mají problémy s mobilními daty i voláním.

Předpokládá ale, že do hodiny budou problémy vyřešeny, řekla mluvčí společnosti T-Mobile Zuzana Netolická. Z technických důvodů se nelze ani spojit s asistentem na zákaznické lince T-Mobile.

Co je důvodem výpadku, společnost zjišťuje. „Zjišťujeme aktuální stav,“ uvedla bez dalších podrobností k problémům společnosti mluvčí.

Podle serverů Lupa.cz nebo Novinky.cz si lidé stěžují na nedostupnost služeb T-Mobile zhruba od 08:30 a výpadek jeho sítě se projevuje v celém Česku.

Rozsáhlé výpadky služeb měl operátor i jeden den v červnu. Stejně jako nyní měli zákazníci problémy s mobilními daty i voláním a nemohli se dovolat na zákaznickou linku, vedle toho se ale nedostali ani na web firmy nebo nespustili aplikaci. Společnost následně oznámila, že čelila kybernetickému útoku.

T-Mobile je s 6,3 milionu zákazníků největším mobilním operátorem na trhu a svou sítí páté generace pokrývá dvacet jedna procent obyvatel Česka. Firma patří do mezinárodní skupiny Deutsche Telekom.