Téměř souvislý pás zatím spíše zanedbaných pozemků táhnoucí se od Florence přes Masarykovo a Hlavní nádraží až na Vinohrady má minimálně jeden spojovací prvek. Své zásadní projekty tam staví, plánuje nebo povoluje Penta.

Development je pro Marka Dospivu tím, co mu v rámci byznysu Penty dělá největší radost. Mluvil o tom ve velkém rozhovoru v loňském říjnovém Forbesu, a když se člověk podívá na širší centrum Prahy, je jasné, že development Penty znamená nejen radost pro její ústřední postavu, ale i velkou sílu a vliv na budoucí podobu metropole.

Společnost Penta Real Estate, která v rámci skupiny realitní projekty zastřešuje, v poslední době do developmentu šlape. Jádro projektů Penty se táhne v pásu od Florence až po Vinohrady a jeho pomyslným majákem je nedávno dokončená Masaryčka.

V závěru loňského roku Penta v oblasti ještě posilovala, když díky akvizicím pozemků od Českých drah a společnosti ČSAD Praha holding, respektive její mateřské firmy Rextim holding, scelila pozemky, na nichž chce v budoucnu stavět.

Tohle jsou projekty, které Penta mezi Vinohrady a Florencí chystá. 

1. Transgas

Dokončení v létě 2027

Vizualizace Penta, Jakub Cigler

Pomyslný pás projektů začneme na Vinohradech. Na pozemku na začátku Vinohradské ulice, kde stávala už neexistující budova Transgas, Penta připravuje nový blok smíšené zástavby za dvě miliardy ve spolupráci se společností PSN. Návrh je od architekta Jakuba Ciglera.