Zastavte. Vydechněte a pohodlně se usaďte mezi stromy. Nechte odpočinout svou mysl, zregenerujte tělo v sauně a kochejte se výhledem na okolní kopce a lesy. Stačí k tomu málo: vydat se do Senohrab u Prahy, kde otevřelo nové wellness centrum s jednoduchým názvem Sen. 

Patří do sítě Infinit, kde má každé z center vlastní příběh inspirovaný okolním prostředím. Sen je postaven v duchu tajemné zahrady, která ukrývá saunové truhly.

„V zahradě je klid a prostor pro vlastní mysl, čerpat energii lze nejen ze stromu života, ale z každé tajemné saunové truhly, jezírka i v různých zákoutích zahrady,“ láká Lukáš Vondráček, hlavní architekt společnosti Infinit, který se podílel na návrzích spolu s architektonickým studiem Reaktor.

Saunový svět se skládá z pěti saunových místností: finské panoramatické, medové, bylinkové, sadové a ceremoniální sauny. Prosvětlená relaxační místnost, takzvaná oranžerie, které dominují živé rostliny a světlík, je jako stvořená k odpočinku, venku se zase můžete uvelebit na lehátku a k tomu si dopřávat občerstvení z fresh baru.

Původně měl Sen otevírat už na začátku roku, ale tvůrcům plány překazily koronavirové restrikce. Proto otevření v červnu, mimo hlavní spa sezonu.

Vyrazit ale klidně můžete i v tropických vedrech. Osvěžit se tady po sauně dá v přírodním jezírku nebo v ochlazovací zóně se sprchami, které jsou vytvořeny ve stylu kamene. 

V saunové části nechybí dvě masážní místnosti, kde si můžete vybrat ze široké nabídky všelijakých procedur a zážitkových balíčků. A nebude-li se vám chtít jen tak odjet, můžete přenocovat v čtyřhvězdičkovém hotelu Sen, který loni prošel celkovou rekonstrukcí a otevíral v červnu souběžně s lázněmi.

Wellness centrum je v provozu od června, ale o jeho finální podobu ještě nejde. Vlastislav Novotný, majitel sítě Infinit, by ho chtěl rozšířit o venkovní část s termálním bazénem a slunnou zahradou k opalování.

Sen je už páté centrum v síti Infinit. Maximus Brno se nachází uprostřed přírody Brněnské přehrady, další tři jsou v Praze: jedno ve Vysočanech, další v útulném sklepení v Holešovicích a poslední je součástí krčského zámku.