Rádi cestujete, rádi si při tom dáte dobré pití a chtěli byste zajít na místo, které je tak trochu jiné? Pak určitě čtěte dál.

Co takhle zajít do tajného baru? Podniku, který sice servíruje dobrý alkohol a spoustu dalšího, ale zvenčí se tak vůbec netváří? Nebojte, nebudete dělat nic nezákonného – jen zajdete na místa, která jsou v poslední době stále žádanější a kde si budete připadat skutečně výjimečně.

A pokud vás zajímá, které utajené bary se řadí k těm nejlepším na světě, máme pro vás hned několik tipů. Vybrali jsme je ve spolupráci se serverem VeryFirstTo.com, který barovou scénu dlouhodobě sleduje.

Tenhle bar patří mezi padesátku nejlepších asijských barů roku 2016, alespoň podle webu World´s Best Bars. Pokud budete mít štěstí a dostanete se dovnitř (je o něj takový zájem, že potřebujete rezervaci, bez ní to ani nezkoušejte), přivítá vás vysoce elegantní prostředí. Takové, které byste rozhodně nečekali za neoznačenými dveřmi domu v čínské čtvrti Singapuru.

hk street

28 Hongkong Street má sice web, moc informací na něm ale nenajdete. Kromě kontaktního e-mailu vlastně nic dalšího.

Co zde musíte ochutnat: Five Foot Assassin

Za nenápadnými dveřmi do sklepa ve stejně nenápadné uličce uprostřed obchodního srdce Sydney najdete opravdu nejlepší bar ve městě. Pochlubit se může nejzkušenějšími (a možná taky nepřátelštějšími) barmany, skvělou atmosférou a vynikajícími preclíky.

baxter inn

Nenechte si ujít místní whiskey, Baxter Inn je pro ni vyhlášený. Na jedné ze stěn si můžete prohlédnout impozantní sbírku zhruba 900 lahví.

Co zde musíte vyzkoušet: Rozhodně whiskey z Japonska

Až se ocitnete na čtvrtém podlaží losangeleského hotelu Athletic Club, tak hledejte posuvnou knihovnu. Je to totiž tajný vchod do baru, který se otevřel už v roce 1912, přežil prohibici a rád do něj chodil třeba Charlie Chaplin. A rozhodně nebyl jediný, kdo všechno si Blue Room oblíbil, zjistíte, když si pečlivě prohlédnete jeho stěny plné fotografií a dalších předmětů.

blue room II

Co zde musíte vyzkoušet: The Uplifters Cup

Tohle místo na první pohled vypadá jako obyčejná burgrárna, kterých je v hlavním městě Nizozemska spousta, když se ale dostanete za kuchyň, vstoupíte do jednoho z nejstylovějších a nejinovativnějších amsterdamských barů.

the butcher

Ale pozor, abyste se dostali dovnitř, musíte znát tajné heslo. Nepodceňte tedy včasnou rezervaci!

Co zde musíte vyzkoušet: Spicy Crusta

Pokud hledáte svérázný a krásný bar, jehož koktejly pravidelně bodují v soutěžích a jejich nabídka se navíc neustále obměňuje, pak musíte do londýnského Callooh Callay.

calloh callay

Tento bar jsou vlastně tři v jednom, každá část je jiná a hodně svébytná. Zatímco do první se dostanete obyčejnými dvěrmi, do druhé musíte projít skříní jako z Letopisů Narnie. A poslední část, tzv. Jubjub, se otevře každému, kdo zná čtyřmístný číselný kód. Který se každý den mění.

Co zde musíte vyzkoušet: New World Spritz

Další bar v čínské čtvrti, tentokrát v australském Melbourne. Ale pozor, tady si budete připadat skoro jako ve škole.

SONY DSC

V přízemí najdete laboratoř a pít budete z jejího vybavení, třeba z injekčních stříkaček. Ve druhém patře vás pak čeká tělocvična s umělým trávníkem a spoustou hodně silných drinků včetně vodky místní výroby.

Co zde musíte vyzkoušet: cokoli

Víte, že si při návštěvě baru můžete připadat jako James Bond, který navíc cestuje časem? Přesně tak se budete cítit, když vejdete do Foxglove. Vlastně těsně předtím, protože netradiční zážitek začíná už tím, že musíte najít správné držadlo od deštníku, kterým otevřete tajné dveře. Když se vám to povede, dostanete se do prostoru, který vám ze všeho nejvíc bude připomínat kabinu amerických letadel z 50. let.

fox glove

Dostat se do VIP sekce je ještě rafinovanější. Abyste prokázali, že tam skutečně můžete, musíte se dotknout určitého obrazu a na vás je, zjistit jakého. Všechna detektivní práce ale stojí za to, místní koktejly jsou skvělé, stejně jako ústřice, které si k nim můžete dát, nebo hudba, jež všechny zážitky doprovází.

Co zde musíte vyzkoušet: Eastern Promise

Abyste našli tento bar, budete se muset vydat do sklepa domu, který v San Francisku nechal postavit mediální magnát a jeden z otců bulváru William Randolph Hearst (tzv. Hearst Building).

local edition

Přivítá vás interiér, ve kterém zaplesá srdce každého novináře i milovníka tisku z 50. a 60. let – stěny jsou pokryté novinami a všude narazíte na staré psací stroje. K drinku můžete navíc v místním kině shlédnout i film a připravte se, že pití bude vždy vyladěné podle toho, co je právě na programu.

Co zde musíte vyzkoušet: Barbarella

Není to ani tak skrytý bar, jako spíš jeden z dosud neobjevených divů světa. Místo, ze kterého vám bude přecházet zrak a rozum zůstane stát, asi tak, jako když jste poprvé viděli Vetřelce. Švýcarský umělec HR Giger totiž vymyslel, jak má tahle vesmírná potvora vypadat a jeho obrazotvornost tím rozhodně neskončila.

hr giger

Jak dokazuje i jeho dílem inspirovaný bar, který připomíná jeskyni (najdete ho v podzemí starého hradu), ale tvoří ho obrovské kostry a další podivnosti, na které budete zírat s otevřenou pusou. Pokud hledáte opravdu nevšední zážitek, tenhle bar nesmíte minout.

Co zde musíte vyzkoušet: Alien Blood Shot

I tady vás čeká netradiční vchod – tentokrát skrz telefonní budku v restauraci, která prodává hot dogy.

pdt

Bar jako takový ale rozhodně tomu, kudy se do něj chodí, neodpovídá. Je to klasické, velmi sofistikované místo, kde pracují skvělí barmani. Ale možná nepřekvapí, že k drinku si tu můžete dát i výtečný hot dog.

Co zde musíte vyzkoušet: The Sage Old Buck