skip to main content

Tak kdo tu koho miluje? Tipy na filmy o všech podobách lásky

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Trojici životopisných filmů se silnými osobnostmi si pro vás připravila redaktorka Klára Mandausová.

Nový svět
(Amazon, 135 minut, 2005)

Dobrodružství a romantika (velká!) v jednom. Na Oscara nominované vyprávění o prvních dnech dobývání Ameriky chytí za srdce nejen samotným příběhem lásky indiánky Pocahontas a anglického kapitána Johna Smithe, ale i díky obsazení.

Na soky v lásce Colina Farella a Christiana Balea a k tomu krásnou Q’orianku Kilcher je radost pohledět. Film o dobývání země i srdce je ideální pro večery, kdy se nemůžete rozhodnout, jestli máte víc chuť na akci nebo na lásku.

Reklama

Nouzový východ
(Netflix, 119 minut, 2008)

Budete s nimi v jejich domě, v jejich hlavě, v jejich srdci… Příběh April a Franka, kteří se milovali, ale jejich sny o šťastném životě v rodině se začaly míjet se zažitými představami společnosti a nakonec i jich samých.

Cítí, že život americké střední třídy není ten, co chtěli – April neláká role starostlivé pečovatelky a Frank hledá cestu ven z nudy kanceláře. Kate Winslet a Leonardo di Caprio znovu spolu a znovu překrásně, i když poněkud temně a smutně.

Tenhle film vás neuklidní, ale povznese do filmařského nebe. 

Čtyři svatby a jeden pohřeb
(Amazon, 117 minut, 1994)

Možná jste ji viděli už stokrát a rádi si ho dáte postoprvé. Jestli vám však tahle vtipná a chytrá klasika utekla, napravte to. Příběh kamarádů, kteří se potkávají na svatbách (a jednom pohřbu), aby si tu potvrdili, koho milují, a které cesty jsou slepé, je plný jemného anglického humoru.

Oblíbeným se ale stal nejen pro něj. Ukazuje život, jaký je, se zákrutami i podrazy. A skrývá jedno sympatické poselství: skládat zbraně není třeba ani v naprosto beznadějně vypadajících chvílích.