Jsou ve svých oborech naprosté špičky, ale pokud se nezajímate o nové technologie, pravděpodobně pro vás celebritami nebudou. Přesto dokáží využívat Instagram tak, jak jsme zvyklí spíš vídat u hvězd showbyznysu.

Jeji výrazná vizuální sebeprezentace na sociálních sítích boří předsudky o vědkyních nebo IT-specialistikách, které se ukrývají v kalifornském Palo Alto nebo Cupertinu svými pracovními stoly u a nic jiného než práci ani neznají.

Které ženy ze Sillicon Valley sledovat na Instagramu?

Anne Wojcicki

Anne je celebritou pro širší veřejnost, protože po rozvodu se spoluzakladatelem Googlu Sergejem Brinem tvořila pár s americkou baseballovou hvězdou Alexem Rodriguzem (na této pozici ji pak vystřídala Jennifer Lopez). Vědkyně a CEO společnosti 23andMe, která vám řekne vše, co jste chtěli vědět o své DNA, ale báli jste se zeptat, je na svém Instagramu upřímná i inspirativní. Sdílí videa se svou matkou Esther, která napsala bestseller o tom, jak vychovat úspěšné děti, i záběry, kdy kojí své nejmladší dítě.

Bozoma Saint John (na hlavním snímku)

Bývalá šéfka Uberu, marketingu u Apple Music a současná hlavní marketérka společnosti William Morris Endeavor, která se zaměřuje na zastupování hollywoodských herců, miluje barvy. Na svém Instagramu pózuje v extravagtních modelech, za což si také vysloužila pozornost 266 tisíc followerů.

Sasha Tran

Instagram této kodérky je esteticky vytříbený i poučný zároveň. Nahrává sem videa, ve kterých ukazuje řešení nejrůznějších problémů, na které můžete během vývoje webů narazit. Zároveň je na Sashe vidět, že miluje design a ráda se fotí, aby ukázala své outfity.

Dara Treseder

Majitelka závratné marketingové kariéry v Silicon Valley (nyní je šéfka marketingu společnosti Carbon, která je momentálně hvězdným jednorožcem v oblasti 3D tisku), miluje sebeprezentaci. Také proto má na svém Instagramu uložené příběhy, ve kterých ji můžeme slyšet přednášet.

Kromě střípků ze zákulisí firmy, která nyní zachraňovala Spojené státy tiskem ochranných štítů a dalšího lékařského vybavení, také Dara sdílí fotky svých dvou dětí i manžela. S ním také tato absolventka Harvadu i Stanfordu nahrává videa, ve kterých hovoří o zkušenostech z dvoukariérového manželství.

Sheryl Sandberg

Knihu Opřete se do toho od provozní ředitelky Facebooku zná asi většina, ale tušili jste, že si vede osobní stránku na Instagramu, kde kromě pracovních setkání se zajímavými lidmi (například video s momentálně nejžádanější párovou terapeutkou Esther Perel), sdílí také velmi osobní momenty? Například o jejím zasnoubení s partnerem Tomem Bernthalem jste se mohli dozvědět právě zde. Sheryl Sandberg totiž tragicky ovdověla v roce 2015, kdy její manžel Dave zahynul na dovolené po pádu z běžícího pásu.