skip to main content

Tak určitě. Jaromír Jágr chystá živou talkshow, chce vyprodat Forum Karlín

Na ledě patří k nejproduktivnějším hráčům, jako klubový majitel řídí své Kladno, shání sponzory, přebírá státní vyznamenání a do toho si příští rok 10. června střihne ještě jeden projekt.

Jmenuje se Noc s legendou a hlavní role bude patřit opět jemu. Jaromíru Jágrovi. Nejslavnějšímu tuzemskému hokejistovi a sportovní legendě, která je i ve 47 letech k nezastavení.

Jágr se v rámci speciální akce posadí na dvě a půl hodiny na pódium Fora Karlín a 1360 divákům bude vyprávět svůj příběh. „Věřím, že můj příběh může být inspirativní a může pomoct i lidem, kteří se třeba ocitli ve slepé uličce. Chci využít toho, že mě lidé ještě poslouchají,“ říká.

Speciální večer, který má rozpočet v jednotkách milionů korun, by měl moderovat hokejový komentátor Robert Záruba a kromě Jágra se během něj představí i několik umělců a zpěváků, které má Jágr rád a kteří svým vystoupením rozdělí jeho vyprávění symbolicky na tři třetiny.

„Jako promotér nemůžete mít v Česku nikoho většího, než je Jágr,“ rozplývá se Petr Větrovský, jehož agentura VDN Promo za celou akcí stojí. Bývalý ředitel fotbalové Příbrami už na podobnou akci do Česka přivezl boxery Mika Tysona, Tysona Furyho a v hledáčku má i Sylvestera Stallonea.

Jaromír Jágr. Foto: David Turecký
Reklama

Večery, které můžete strávit ve společnosti oblíbené hvězdy, poslechnout si její vyprávění, vyfotit se s ní, jsou byznys, který v Česku zatím nemá tradici, ale v zahraničí se v něm točí obří peníze.

Zajímavé je, že s nápadem obsadit do hlavní role Jágra, který se jinak společenským akcím důsledně vyhýbá, nepřišel Větrovský, ale sám Jágr, jenž letos v květnu nechyběl v pražském klubu SaSaZu mezi diváky na večeru s Tysonem Furym. Právě po jeho skončení oslovil Větrovského.

„Dal mi na sebe číslo s tím, ať mu druhý den zavolám. Říkal jsem mu: Jasně, ty mi to stejně nezvedneš. Ale zvednul,“ usmívá se Větrovský při vzpomínce, jak se dali dohromady.

Pokud se vám zdá, že Jágr mluví do médií relativně často, a těžko má tedy ještě co říct, sám hokejista vás prý vyvede z omylu. „Na hodně otázek jsem už odpověděl, ale každý člověk se vyvíjí a já nemám ve 47 letech stejné názory jako v 18 nebo ve 30 letech. Život navíc není jen sen a pohádka, měl jsem v něm situace, které jsem ne vždy vyřešil správně. A třeba budu inspirací pro někoho, kdo se stejně jako já dostal do slepé uličky a čeká na nějaký signál,“ vysvětluje Jágr.

Předplatné Forbesu
Legendární vydání s Jaromírem Jágrem
Forbes 6/2016

Kapacita Fora Karlín bude zhruba 1360 míst, nejlevnější vstupenky půjdou do prodeje za 990 korun, nejdražší do první řady za 3990 korun. Na Mika Tysona se přitom loni ty nejexkluzivnější lístky prodávaly až za 10 tisíc korun. Za nižší cenou tentokrát ale nestojí ani tak Jágrova nižší popularita, jako spíš jeho přání.

„Jarda zasahoval i do ceny vstupenek. Já ji chtěl vyšší, ale Jaromírovi záleží na tom, aby se tam dostalo co možná nejvíc lidí a mohl si to dovolit každý,“ dodává s úsměvem Větrovský.