skip to main content
Forbes Podcast

Teď zjišťujeme, co všechno jsme dosud dělali zbytečně a nesmyslně, říká Janeček v podcastu

Forbes Byznys podcast – Karel Janeček

Reklama

Málokterý český miliardář je mezi Čechy tak známý jako Karel Janeček. Zbohatl na algoritmickém tradingu pod hlavičkou společnosti RSJ a nyní je vidět jako investor, matematik, filantrop a také častý objekt zájmu bulvárních médií. Od loňska rovněž patří v žebříčku Forbesu mezi 100 nejbohatších lidí v zemi.

„Lidé si teď více pomáhají a nestydí se o tom mluvit, to je úžasné,“ říká Janeček v novém vydání Forbes Byznys podcastu a dodává, že během koronavirové krize znovu zesílil i jeden negativní rys národní povahy. „Češi mají hodně tendenci bonzovat. Policie byla zahrnuta spoustou telefonátů, že někdo někoho viděl bez roušky. To mě zklamalo i vzhledem k tomu, že aktuální opatření jsou za hranou racionality.“

Reklama

Jak to, že Janeček chodil trénovat do tělocvičny i během pandemie? Proč v  opatřeních spojených s koronavirem vidí hrozbu omezení svobody? Kdy naposledy prodával knihy na hlavním nádraží? Čím ho fascinuje číslo 21? A v čem nás současná krize může osvobodit? Poslechněte si nejnovější Forbes Byznys podcast.

Reklama
Reklama