Česká kuchařská celebrita Zdeněk Pohlreich se proslavila díky kulinářským pořadům, které v minulých letech běžely na televizi Prima. A teď se známý kuchař postará o televizní „přestup roku“.

Od jara mění působiště a uvede novou kuchařskou show na Nově. Půjde o českou licenci britského pořadu Ramsay’s Best Restaurant.

Uvedení nového televizního pořadu, který se bude jmenovat Pohlreichův souboj restaurací, kuchař a podnikatel poprvé zmínil v rozhovoru pro DVTV, ale informaci sám potvrdil i magazínu Forbes.

Podle showrunnera pořadu Radovana Síbrta Nova formát zařadí do jarního programového schématu, zřejmě na přelomu února a března. 

Pořad, který bude mít devět dílů, bude obdobou britské předlohy Ramsay’s Best Restaurant, za kterou stojí šéfkuchař Gordon Ramsay. V pořadu se společně nejprve utkají dvě restaurace nabízející stejnou kuchyni, například italskou, americkou nebo vietnamskou.

Lepší z páru pak postoupí do semifinále a dva nejlepší podniky se nakonec potkají ve finále, které proběhne v Pohlreichově pražském podniku Next Door by Imperial.

Restaurace vybral Pohlreich s pomocí diváků Novy. Podle Síbrta se televize snažila najít „neobroušené diamanty“, tedy ne úplně profláklé pražské restaurace. „Spíše hledáme ty restaurace, které nejsou divákovi tak známé,“ říká.

Další informace o chystaném pořadu zveřejní tuto středu TV Nova v hlavním večerním zpravodajství, doplnila Pohlreichova PR manažerka Petra Svobodová.

Z kuchaře Zdeňka Pohlreicha se stala televizní hvězda díky show Ano, šéfe!, jejíž první díl odvysílala televize Prima v roce 2009. Celkem uvedla sedm jejích řad. Následovaly pořady jako Šéf na grilu, Česko vaří s Pohlreichem či Vařte jako šéf!.

V pořadu Už dost, šéfe! se Pohlreich znovu vrátil do restaurací z prvního pořadu, aby zjistil, jak se jim vede dnes. Pohlreich vedle toho řídí provoz svých restaurací nebo vydává vlastní kuchařky.