Značka Tesla zahájila v Evropě akci Cyber Odyssey. Jedná se o prezentaci jejího zatím nejnovějšího modelu Cybertruck.

Ten se během deseti týdnů ukáže veřejnosti na více než sto místech ve dvaceti zemích. Jednou z nich bude také Česko. Zájemci se budou moci přijít podívat na tento elektrický pick-up do showroomu Tesla Store v Průhonicích u Prahy. Stát zde bude od 5. do 8. června.

Tesla neuvedla důvod tohoto svého počinu. Je však velmi pravděpodobné, že chce nasbírat ohlasy od veřejnosti před svým rozhodnutím, zda Cybertruck nabídnout také Evropanům. Zatím se ale soudilo, že tento automobil zejména z hlediska bezpečnosti nemůže získat oficiální schválení pro provoz na veřejných komunikacích.

Problémem může být také jeho velikost – na délku měří 5,7 metru. Parametry vozu jsou ovšem velmi zajímavé. Například nejvýkonnější varianta s názvem Cyberbeast umí zrychlit z nuly na sto během 2,7 sekundy.

Auto má také, podobně jako například moderní elektromobily značek Hyundai a Kia, schopnost dělit se o energii ze své baterie například s připojenými domácnostmi.

Ve Spojených státech se Tesla Cybertruck v nejlevnější verzi prodává za 60 990 dolarů. V přepočtu podle aktuálního kurzu jde o 1 430 400 korun.