Kde to všechno je? Je tu jen volant a velký displej. Jako by sem zapomněli namontovat zbytek.

Šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek, který testoval Teslu Model 3, měl z nejnovějšího elektromobilu Elona Muska pocit, jako by vlezl do kóje obchoďáku IKEA, kterou zrovna vystěhovali.

Tenhle sedan, který vyjde skoro na milion, je nejlidovější vůz Tesly, který má dostat elektromobily mezi širší veřejnost.

Elektromobily a Elon Musk
Vydání Forbesu Elektromobily a Elon Musk

A právě na auta na elektřinu jsme se zaměřili v novém vydání magazínu Forbes NEXT, který je od včerejška v prodeji. Od příštího roku totiž začínají pro automobilky platit přísnější emisní normy a bez spousty vyrobených elektromobilů se neobejdou.

Co ale masivní přechod na elektřinu přinese? Zvládnou to vůbec výrobci – jak aut, tak elektřiny? A co zákazníci, budou ne úplně levné elektrovozy kupovat? Na tyto otázky v jarním čísle Forbesu NEXT hledáme odpovědi.

Kromě toho přinášíme pohled do blízké elektrické budoucnosti mladoboleslavské Škody, ukážeme první elektrické porsche a také se podíváme na to, kde vlastně mají výfuk elektromobily jezdící v Česku.

Co dalšího v novém Forbesu NEXT najdete?

Kompletní autotest Tesly Model 3.

Velký profil Elona Muska od Patricka Zandla.

Dvojrozhovor s Davidem Pavlíkem (ex SpaceX) a Ottou Fabrim (ex Tesla) o tom, jaké to je, pracovat pro Muska.

Infografiku Jeden den na českém internetu: Facebook a porno, to mají Češi nejraději.

Rozhovor s Martinem Rehákem (ex Cognitive Security a Cisco) o kyberbezpečnostních hrozbách a jeho novém startupu Bulletproof AI.

3x Brno: story o GreyCortexu, Safetica a Roboauto.

Jak vznikají české nanokalhotky Snuggs.

Komiks o MacKenzie Bezos, manželce Jeffa Bezose.