skip to main content

Těžké době navzdory. V Česku i teď vznikají nové a krásné věci

3 minuty čtení

I teď, ve složitých časech, v Česku vznikají nové a krásné věci od skvělých českých firem a umělců. Sipral vytváří fasádu pro Masaryčku, David Černý kompletuje své sochy pro budovu Fragment a Lasvit dokončil unikátní ledovou chodbu pro ženevský Cartier. Pojďte se na to povídat zblízka.

Postavy od Černého

Na podzim budou tyhle postavy a části těl od sochaře Davida Černého podpírat budovu Fragment, kterou staví investiční skupina Trigema v pražském Karlíně. Jednotlivé sochy už jsou hotové, spektákl ale teprve začíná.

Nejprve se musí sochy zkompletovat a svařit na pozemku vedle Fragmentu a v srpnu je chce Trigema začít usazovat k budově, která má podle slov Davida Černého připomínat ležící postavu.

Reklama

A další postavy a části těl mají zase znázorňovat podporu jednoho druhým. Největší, pětadvacetimetrová postava se o dům opře v říjnu a v listopadu chce Trigema Fragment dokončit. „Tu velkou sochu tam bude potřeba svařit z jednotlivých dílů, pak ji celou vztyčit jeřábem a připevnit na budovu,“ dodává majitel Trigemy Marcel Soural.

Srdce z ledu

„Člověk by se měl doslova ponořit do atmosféry ledové jeskyně ukryté kdesi hluboko v alpských výšinách.“ Tak popisuje členka designérského týmu sklářské firmy Lasvit Wanda Valihrachová jejich aktuální instalaci světového formátu.