Najít dnes v Praze výjimečný stavební pozemek je složitější než hledat příslovečnou jehlu. Sem tam se ale objeví nabídka, která vás donutí zkontrolovat v diáři datum pro výplatu dividendy. Jako třeba prosluněný pozemek v chráněné lokalitě Tiché Šárky v Dejvicích s platným povolením k výstavbě moderní vily.

Už jen umístění celoročně prosluněného pozemku dělá z tohoto realitního projektu naprosto unikátní nabídku. Ulice V Šáreckém údolí propojuje Podbabu s Jenerálkou a ústí přímo do Divoké Šárky. Poloha na okraji Prahy 6 zaručuje, že se do centra dostanete autem a do lesa pěšky za deset minut. A stavební povolení? Vyřízeno.

Vila je navržena jako dvoupodlažní s hrubou podlahovou plochou o výměře 918 m2 s částečně zapuštěným suterénem. Stát má na jihozápadně orientovaném pozemku o rozloze 13 083 m2. Obě nadzemní podlaží jsou koncipována jako futuristické kvádry, přičemž předsazené druhé patro tvoří dominantní prvek celé stavby. Tři hlavní hmoty prosvětlují velkorysé skleněné arkýře umístěné na východní a západní straně objektu.

Orientace vily probíhá po horizontále, dům zasazený do výjimečné lokality na sebe nijak neupozorňuje a nevyčnívá. Dovnitř se vchází hlavním vchodem ze suterénu s technickým zázemím domu, garáží pro tři vozy a výtahem do vyšších pater. Do toho prvního se může vejít schodištěm ústícím v proskleném hlavním obytném prostoru, jakémsi srdci celého domu.

Z centrální části se vyjde do zahrady s jezírkem, na severní plochu pozemku přecházející v les nebo na prostornou terasu otevřenou na jih. V prvním patře ještě najdeme několik ložnic se samostatnými koupelnami a kuchyni, na kterou navazuje spíž.

Obě obytná patra propojuje výrazné točité schodiště. Do místností ve druhém podlaží se vstupuje přes galerii zakončenou halou prosvětlenou střešními světlíky. Tamní obytný prostor ještě doplňuje ložnice s koupelnou a šatnou a pokoj pro hosty s vlastním hygienickým zázemím.

Obrys domu podtrhují masivní dřevěné stínící pergoly, které harmonicky uzavírají hmotu prvního podlaží a opticky oddělují oba centrální kvádry.

Zájemci o tento unikátní projekt mohou kontaktovat prodejce na: pozemekvsarce@gmail.com nebo +420 608 046 401.