skip to main content
Jak být lepší

Tipy, jak přežít pracovní den blbec #worklifebalance

Někdy se to prostě stává. Ráno se probudíte, zamáčknete budík a už víte, že tenhle den nepůjde. Ať už se v jeho průběhu snažíte zvrátit nastolený směr jakkoli, všechny snahy jsou marné. Vesmír se zkrátka rozhodl, že budete mít den blbec.

Co dělat, abyste ho přežili bez větších následků? Odborník na produktivitu a kouč Adam Fraser doporučuje držet se následujících jednoduchých kroků. A připomíná: nezapomeňte, že den blbec občas potká všechny, a nejdůležitější je si z toho příliš nedělat hlavu.

Reklama

Nejezděte rovnou domů

Nedaří se vám v práci? Největší chyba, kterou můžete při nepřízni vesmíru udělat, je jet po celém dni rovnou domů. Bude vám chybět předěl mezi pracovním a domácím prostředím, což je pro vyrovnání se s negativními emocemi to nejdůležitější. Zkuste proto po práci do svého programu zařadit libovolnou aktivitu, při které budete mít čas vydechnout. Může to být nákup potravin, krátká procházka nebo sklenička v dobré společnosti. Jde zkrátka o to, abyste nahromaděné pocity, které vám kazí náladu, nevpustili do domovních dveří.

Vzpomeňte na to dobré

Reklama

Chápeme, při dni blbec se zdá, že je všechno proti vám. Věřte ale, že i tehdy kolem sebe najdete pozitivní příklady. Položte si proto tyto tři otázky: „Co se mi povedlo?“, „Čeho jsem dosáhl/-a?“ a „Co bych měl/-a zítra udělat jinak, aby se situace neopakovala?“. Odpovědi si zapište nebo je nechte jen tak poletovat hlavou. Hlavně se nebojte pochválit se za maličkosti a věci, které pokládáte za samozřejmost. I ty se při dni blbec počítají. 

Udělejte ostrý předěl

Za špatným dnem je třeba udělat tlustou čáru. Nechte proto pracovní složky v práci, aby se vám nepřipomínaly, vypněte si e-mail, dejte si sprchu a převlékněte se do něčeho, v čem do práce nikdy nechodíte. Zkuste zkrátka večer začít s čistým štítem. Věřte, že zítřek už tak hrozný nebude. 

Relaxujte

Pokud se vám po dni blbec nechce nic dělat, jdete nicnedělání naproti. Máte svolení k dlouhé horké vaně, zhlédnutí několika dílů oblíbeného seriálu nebo ke čtení dlouho netknutého časopisu či knihy. Do ničeho se nenuťte, a hlavně se raději do ničeho nepouštějte. Nechcete přece svému dni blbec poskytovat další záminky vás trápit!

Reklama
Reklama