O koncertu Arcade Fire a Bonobo už určitě víte. Na jaký koncert si ale zajít, když chcete opravdovou hudební delikatesu a festivaly jsou daleko? Otevřete si diáře a tyhle si zapište.

Čtěte také: Co byste si měli přečíst aneb Oblíbené knihy nejvlivnějších žen Česka

17. 02. Sevdaliza (Futurum Music Club)

Výhoda i nevýhoda hudby je, že není hmatatelná a slovy se moc výstižně popsat nedá. Navíc když je to hudba na pomezí žánrů a záměrně netradiční. Proto nemohu tento koncert doporučit jinak než: určitě si to nenechte ujít.


26. 02. Fever Ray (Forum Karlín)

Snad každá švédská kapela, až na Ace of Base, je zajímavá. Ale Fever Ray jsou z nich nejvíc cool. Ve všech významech tohoto slova.


28. 02. Son Lux (MeetFactory)

Stačila jedna skladba, „Lost It To Trying“, aby mě už navždy zajímalo, co dalšího od Son Lux přijde. Takže tady nebudu chybět.


03. 03. Jessie Ware (Divadlo Archa)

Zpěvačka Sade má nejsametovější hlas v celé galaxii. Jediný, kdo se jí v tomto ohledu přibližuje, je J. Ware.


22. 03. Nosaj Thing (Mono Fono)

Jestli si myslíte, že všechno divný už jste slyšeli, tak si poslechněte jeho skladbu „Paranoia“. Ale hlavně si nenechte ujít tenhle koncert.


21. 04. Clint Mansell (Forum Karlín)

Pořád si pamatuji ten pocit, když jsem poprvé viděl film „Requiem za sen“. Jako bych dostal ránu mezi oči. A velkou zásluhu na tom měla i hudba Clinta Mansella. Od té doby sleduji každý film, pro který C. Mansell složí hudbu, a o to víc se těším, až některé z těchto skladeb uslyším naživo.


23. 04. Nils Frahm (Lucerna)

Frahm je génius. Nikdo nedělá hudbu jako on. Ani způsobem jako on. A jeho filmová hudba k filmu Victoria je brilantní.


Autorem textu je hudebník, skladatel a hudební producent Jan P. Muchow.