Co si budeme nalhávat, i muži tátové ocení den, kdy se bude tleskat pouze jim. Překvapte svého otce zábavnými gadgety, se kterými si bude moct nadšeně hrát, praktickými vymoženostmi, které mu usnadní život, nebo mu dejte věc, která jeho život . změní.

Připravili jsme pro vás výběr těch nejzábavnějších, nejluxusnějších a nejoriginálnějších dárků… Den otců je už v neděli, takže začněte vybírat!

Pro dobrodruhy

Osobní kvadkoptéra SuperFly
Cena:
190 tisíc dolarů

Jestli se chce váš táta nadobro vyhnout dopravním zácpám, tohle pro něj bude ten pravý dárek. Útulný dvousedadlový letoun má hodinovou výdrž, dolet přes 100 kilometrů a osm vrtulí z uhlíkových vláken, poháněných osmi nezávislými benzinovými motory.

V balíčku je také záložní bateriový systém a padák, který zajistí bezpečné přistání i v případě nouze. Co víc si přát?

Létající vozidlo do každého terénu Skyrunner
Cena: 139 tisíc dolarů

Ať už utíkáte před válkou, nebo davem zombíků, ATV (all-terrain vehicle) je tím pravým postapokalyptickým únikovým vozítkem. Skyrunner je navržený pro snadnou jízdu v náročném terénu, jeho vrtulové a paraglidové křídlo zároveň umožňuje létat ve výšce až čtyř metrů.

Toto vozidlo s certifikátem americké Federální letecké správy je vyrobeno ze směsi oceli a uhlíkových vláken a jedná se o první „letadlo“ svého druhu, které je vybaveno pozemními i leteckými motory. Jeho dvouválcový motor s výkonem 89 koní dosahuje maximální rychlosti 140 kilometrů za hodinu. Stačí mu jen 150 metrů dlouhá ranvej a uveze pilota, pasažéra, zavazadla a palivo až do váhy 260 kilogramů.

Pro fajnšmekry

Loo-uis Vuitton toaleta
Cena: 100 tisíc dolarů

Velkolepou (a trochu šokující) Loo-uis Vuitton toaletu se známým monogramem LV navrhla australsko-americká umělkyně Illma Gore. Prohlédnout si ji můžete v showroomu Tradesy v Los Angeles.

Výroba tohoto unikátního kousku zabrala tři měsíce a bylo k ní použito 24 originálních Louis Vuitton tašek, včetně kufru v hodnotě tří tisíc dolarů, které dohromady tvoří obal zcela funkční toalety.

Nejedná se o oficiální spolupráci se značkou Louis Vuitton, nýbrž o unikátní umělecké dílo, jehož cílem je prozkoumat vztah mezi vzhledem, iluzí a hodnotou. Kousek by mohl potěšit nejednoho sběratele moderního umění, tím spíš, pokud jde o vašeho otce.

Prosklený kulečník T1 
Cena: 50 tisíc dolarů

T1 je kulečníkový stůl od francouzského designéra Marca Sadlera vyrobený výhradně ze skla, přičemž hrací plocha je ošetřena speciálním polymerem, který spolu s látkou Simonismo napodobuje vlastnosti kulečníkového plátna. Nohy jsou tvořeny pláty skla, zkosenými tak, že zajišťují dokonalou stabilizaci.

Rámy jsou vyřezány ze dřeva, díry na koule jsou vyrobeny z průhledného termoplastu. Za tento kousek navržený pro italskou značku Teckell by se nestyděl ani Jiří Korn.

Dáte partii?

Vířivka La Scala T630 s plazmovou televizí
Cena: 40 tisíc dolarů

V této vířivce povýšíte vodní relaxaci na pětihvězdičkové hýčkání doplněné prvotřídním domácím kinem. Dvoumetrová vířivka od La Scaly je vybavena zkrátka vším, od plně nastavitelných hydroterapeutických trysek až po sofistikovaný zvukový systém synchronizovaný s plazmovou televizí s úhlopříčkou 42 palců.

I když by tu váš táta chtěl nejspíš relaxovat sám, s doutníkem a lahví sedmnáctileté Hibiki, tušíme, že o společnost nebude mít nouzi.

Pro lenochy

Robotická sekačka na trávu Landroid Worx
Cena: 1000 dolarů

Uberte otci starosti s trávníkem. Landroid je vrcholnou ukázkou robotických sekaček na trávu. Využívá algoritmy umělé inteligence pro sekání i v náročném terénu a má navigaci pro průjezd úzkými prostory.

Díky nastavitelnému časovači dokáže posekat až tisíc metrů čtverečních na jeden zátah. Největší trik, co skrývá v rukávu? Zabudovaný detektor deště stroj automaticky vypne a znovu nastartuje, až tráva uschne.

Chytrý sběrač tenisových míčků Tennibot
Cena: 1000 dolarů

Autonomní a inteligentní robot – momentálně sbírá podporu na Kickstarteru – ušetří hráčům a trenérům spoustu času tím, že na sebe vezme ten nejotravnější úkol, kterým je sběr míčků. Tennibot je jediný robot, který dokáže sbírat míčky i během toho, co se hráč věnuje hře.

Tenistům, koučům i klubům šetří čas a peníze díky kombinaci strojového vidění a umělé inteligence. Dokáže se pohybovat na tvrdém povrchu i antuce a udrží až 80 míčků najednou.

Elektrický golfový vozík X9
Cena: 2999 dolarů

X9 Follow je poslední generací cenami ověnčené série X od společnosti Steward Golf. X9 je navržen jako samopohyblivý vozík, který je navíc vybaven funkcí dálkového ovládání. Na zadních motorech má totiž umístěny dvě antény, které operují ve dvou zónách – aktivní a pasivní.

Pokud se dálkové ovládání nachází v neutrální zóně, tedy hráč stojí na místě, vozík X9 Follow zůstává nehybný. Jakmile se golfista dá do pohybu, vozík se automaticky rozjede a následuje svého „páníčka“, dokud se golfista opět nezastaví. Krása!

Pro milovníky outdooru

Obojživelný karavan Terra Wind Ambiphious
Cena: 650 tisíc dolarů

Terra Wind je prvotřídní obytný vůz, se kterým můžete jezdit po jezeře i po souši. Na zemi dosahuje až 130 kilometrů v hodině, na vodě to rozpálí rychlostí až sedmi uzlů. Vnitřek svým rozsáhlým kontrolním panelem a koženým polstrováním připomíná kokpit letadla.

Standardním vybavením je palubní počítač s dokovacím systémem, přístupem k internetu, GPS a navigací. Výbavu Terra Wind můžete plně přizpůsobit osobnosti a vkusu majitele a vyhovět tak jeho představám o rozvržení interiéru, technickém zázemí, barvě podlah nebo poliček.

Soběstačný dům Ecocapsule
Cena: 94 300 dolarů

Ecocapsule je soběstačný, samoudržitelný inteligentní dům, poháněný výhradně solárními panely a větrnou energií. Umožní vám žít „off-the-grid“ a poskytuje pohodlí velmi slušně zařízené chatičky.

Z pohledu uživatele-táty není na projektu Ecocapsule poutavý jenom design, ale i to, že ji může zaparkovat na nejrůznější místa. Izolovaná pláž nebo horský vrch či střecha uprostřed města? Žádný problém. Je dostatečně bytelná, aby zvládla i nepříznivé povětrnostní podmínky, a přitom dost malá na to, aby se vešla prakticky kamkoli.

Pro cestovatele

Taška na víkend od Hook & Albert
Cena: 595 dolarů

Nezbytný doplněk pro všechny stylové cestovatele. Taška Project 11 od značky Hook & Albert má obal z černé kůže a výrazná barevná držadla. Dokonalý design této tašky umožňuje vnitřní díl přeměnit na plnohodnotný obal na obleky, který pojme až dva kousky. K tomu máte k dispozici dvě zipem oddělené přihrádky na doplňky a dvě velké kapsy na boty.

Tuhle minimalistickou tašku, která zázračně pojme všechno, by měl mít každý muž.

Cestovní hrnek Ember s víčkem z 24karátového zlata
Cena: 149 dolarů

Konečně cestovní hrnek, který nenechá kávu nikdy vychladnout. Udržuje dokonalou teplotu, ať už jste na cestách, nebo doma. Značka Ember právě poslala do světa tuto nádhernou verzi v matně černé barvě, a to jak v travel provedení, tak pro domácí užití. Zařízení lze propojit s vaším telefonem s Androidem a lehce se nabíjí prostřednictvím chytrého tácku.

A pokud byste si tento výrobek chtěli trochu vyšperkovat, můžete k němu v rámci limitované edice zakoupit i víčko z 24karátového zlata za symbolických 99 dolarů. Vidíme to na zatraceně dobrý šálek kafe a třešňový koláč!