David Semerád spoluzaložil s Lubo Smidem, Pavlem Zeifartem a Martinem Stavou úspěšné české vývojářské studio STRV, se kterým si jako jedni z mála českých podnikatelů splnili svůj americký sen v Silicon Valley.

Už více než 10 let vytvářejí mobilní aplikace na zakázku a webová a backendová řešení především pro americké start-upy a v rámci svých projektů rozjeli například sociální síť pro gaye Surge nebo food delivery službu Ordr.

I když David Semerád říká, že moc nečte, jednu knihu, která ovlivnilo to, jak se chová v byznysu, má.

Čtěte také: Kniha, díky které designérka Anna Marešová nevzdala své podnikání

Co? „Chris Voss – Never Split the Difference: Negotiating As if Your Life Depended on It.“

Proč? „Protože se zaměřuje na emoční inteligenci, což je pro mě důležitý aspekt úspěšného člověka jak v životě, tak v byznysu. I když se o ní v knize mluví především ve spojitosti s vyjednáváním, já jsem to vnímal trochu obecněji, a pochopil jsem tak lépe lidské uvažování.“

Kdy jste ji četl? „Na začátku tohoto roku.“

Co přesně vás zaujalo? „Líbí se mi, že to napsal člověk, který působil u FBI. Tím pádem si můžete být jistí, že jsou jeho rady aplikovatelné v praxi.

Jak? „Musím se přiznat, že knihy skoro vůbec nečtu, protože mám problém soustředit se na jednu věc. I proto jsem si koupil Kindle, protože mě baví ta technologie sama o sobě.“