skip to main content
Byznys

Tohle jsou nejlepší golfová hřiště v Česku. Koho na nich potkáte?

3 minuty čtení

Přivedl do Česka nejslavnější golfovou tour světa. Nikdo jiný v tuzemsku neprotočí v golfu tolik peněz a energie jako on. Východočeský developer Petr Dědek je nadšený golfista, a hlavně promotér, který stojí za právě probíhajícím D+D Real Czech Masters. Sám má nahrány stovky hodin po hřištích v Česku i ve světě. 

Pro Forbes teď vybírá svá nejoblíbenější a nejlepší hřiště v Česku nejen pro kvalitní golf, ale i pro úspěšný byznys.

Albatross Golf Resort

Reklama

Můžete zde potkat kompletní pražskou jak golfovou, tak byznysovou smetánku v čele s majitelem Jiřím Šimáněm či obchodníkem s automobily Václavem Brejlou. Z hlediska kvality hřiště, zázemí a infrastruktury je to česká jednička. I proto se zde hrají největší turnaje. I já to tu mám moc rád, hraju zde nejraději a mám zde také nejlepší čísla.  

Golf & Spa Kunětická hora

Velmi sportovní hřiště podnikatele Jana Šaravce, krásná výzva pro všechny milovníky golfu s krásným výhledem na hrad Kunětická hora. Výhodou areálu nedaleko Pardubic je opravdu luxusní zázemí s hotelem a spa. Hřiště je dlouhé, herně obtížné s množstvím bunkerů. Osobně tam moc nehraji, ale mají to tu rády třeba hokejové legendy jako Dominik Hašek, Petr Sýkora, regionální byznysmeni i politici.

Golf Resort Karlovy Vary

Takzvané „Olšovky“ u Karlových Varů jsou tradičním hřištěm, kde se sjíždí hlavně byznys z okolí Karlových Varů, ať už jde o majitele tamních hotelů, či firem. Zázemí tu zajišťuje známý Grandhotel Pupp a je to znát. Hřiště je krásné a má ohromnou tradici, patří k nejstarším v Česku. Hřiště ožívá zejména během filmového festivalu, kdy se tu koná několik společensky zajímavých turnajů, na něž se sjíždí byznys z celého Česka.  

Golf Resort Kaskáda

Reklama

Nejvýznamnější jihomoravské hřiště je zase golfovým i byznys centrem v Brně a okolí. Jde o obrovský areál, na kterém se nacházejí tři devítijamková hřiště a řada tréninkových ploch. Je to jednoznačně největší a nejlepší golfový areál na jižní Moravě. Pravidelně zde narazíte na majitele Vladimíra Plašila a jeho obchodní partnery z Alty, na regionální politiky i podnikatele. 

Prosper Golf Resort Čeladná

Platí to samé jako u Kaskády, jen pro severní Moravu. Obrovský areál s velkým potenciálem, který se skládá ze dvou osmnáctijamkových hřišť s bohatým zázemím. Je to známé království někdejšího spolumajitele OKD Stanislava Prose. Majitelé ale nedávno změnili provozovatele areálu. Zatím nemám osobní zkušenost, jak se novému operátorovi daří udržovat kvalitu hřiště. 

Reklama
Reklama