Vzpomínáte si ještě, jak vypadaly první reproduktory? Velké krabice zabírající spoustu prostoru, nespočet kabelů pletoucích se do sebe a hlavně mizerný zvuk. Tomu je dávno konec. Nová éra bezdrátových reproduktorů s sebou přináší spoustu možností, při kterých si můžete poslechnout oblíbené písničky bez nutnosti jakéhokoli fyzického připojení.

Vyrážíte pod stan nebo na piknik do parku? Teď už vám stačí jen smartphone a „repráky“ s bluetooth. Inspirovat se můžete třeba naším výběrem. Ale pospěšte si, dokud je venku ještě hezky.

Fugoo

Na první pohled nenápadně vyhlížející reproduktor dokáže hrát na jedno nabití až čtyřicet hodin. Reproduktor je vysoce odolný vůči všem nástrahám přírody. Bláto, špína, prach, nic z toho by mu nemělo ubírat na vzhledu. A měl by být dokonce i odolný vůči vodě či nárazu na kámen. Na výběr máte ze tří modelů – Style, Sport a Tough.

2fugoo-111

Cena: 4296 Kč, Amazon.com


Ultimate Ears BOOM 2

Tento reproduktor ocení asi všichni milovníci večírků, hlavně těch u vody. Můžete ho totiž ponořit až na půl hodiny pod hladinu a nemělo by se nic stát. Disponuje celkem intuitivním ovládáním a nabitý vydrží přes patnáct hodin. Nelíbí se kamarádovi váš playlist? Nevadí, může si pustit něco ze svého. Na nový Ultimate můžete připojit až dvě zařízení najednou. 

3ueboom111

Cena: 4268 Kč, Ab-com.cz


Infinity One

Masivní, přesto snadno přenosný reprák značky s dlouholetou tradicí má zesilovač o výkonu 25 wattů. Síla a stabilita bluetooth připojení by měla být vyšší než u jiných zařízení stejné kategorie, zato baterie vydrží „jen“ deset hodin. Tu by měla ale vynahradit kvalita zvuku. Vnitřní část tvoří hliníkové tělo v keramickém povlaku, a díky tomu je voděodolný.

4infinity111

Cena: 7152 Kč, Amazon.com


Beoplay A1

V tomto repráku se odráží seversky čistý a minimalistický design, který vás vzhledem ke své velikosti překvapí svým výkonem. Dánská značka Bang & Olufsen jde stylově s dobou, přesto ale zachovává tradici v ohledu na kvalitní zpracování. Přenosný reproduktor A1 je ve své řadě produktů Beoplay novinkou. Je vyrobený z odolného hliníkového pláště, který zamezí jakémukoli živelnému poškození. Ať už podniknete cokoliv, procházky v horách či piknik v parku. 

5beoplayA1-111

Cena: 6723 Kč, Beostore.cz


BOSE SoundLink Mini II

Jedná se o malý zázrak v poměru cena a výkon, který zatím nenašel srovnatelnou konkurenci. Jeho dokonalý zvuk byl do nebe vychvalován, už když byla na trh uvedena předcházející generace. Na první pohled nijak nevybočující reproduktor dokáže nahradit domácí Hi-Fi mikrosystém a to zejména díky silným basům. Oproti předešlé generaci přibylo multifunkční tlačítko, která má několik funkcí od přepínání skladeb po přijmutí volání. Dá se k němu připojit více zařízení najednou.

6bose111

Cena: 6290 Kč, Mall.cz


JBL Charge 3

Válcovitý reproduktor značky JBL se stal populárním především díky své odolnosti vůči vodě. Má pogumovaný povrch, takže se nestane, že by vám při vodních radovánkách vyklouzl z ruky. Společnost vám bude dělat více než dvacet hodin a dokonce si jím můžete i zavolat. Repráky eliminují šum i ve vodě.

7jblcharge311

Cena: 4990 Kč, Alza.cz


Vifa Helsinki

Je nejmenším bezdrátovým reproduktorem dánské značky Vifa, ale podle zvuku byste to nepoznali. Sdílí stejnou hudební kvalitu jako o poznání větší reproduktory Copenhagen a Stockholm. Vifa Helsinky má popruh z kůže, takže ji můžete snadno přenášet jako kabelku, kamkoliv budete chtít. Navíc je dostupná ve čtyřech barevných provedeních – růžové, zelené, modré a šedé. Jen si dávejte pozor na uvedení reproduktoru do spánkového režimu v době, kdy ho nepoužíváte. Na cestách by vám nemusel vydržet hrát příliš dlouho.

vifa1

Cena: 10890 Kč, Designville.cz


Beats Pill

Reproduktor americké značky Beats by Dr. Dre, jejíž sluchátka jsou oblíbená po celém světě, patří mezi prémiové výrobky nejen svou cenou, ale také zvukem. Elegantní Beats Pill, nesoucí název podle svého tvaru připomínajícímu pilulku, jsou díky praktické velikosti vhodným módním doplňkem na cesty. Baterie by měla vydržet až dvanáct hodin, přičemž reproduktory se dají využít i pro konferenční hovory.

1beatspill1

Cena: 6990 Kč, Alza.cz


Cosmos Constellation Clock

Bohužel ne všichni mají tu možnost trávit svůj volný čas v přírodě. Dýchat čerstvý vzduch, poslouchat zpěv ptáků a v noci se dívat na nebe plné hvězd. Spousta z nás žije ve městě, kde jediné, co v noci vidíme, je záře pouličního osvětlení. Ale jedna alternativa tu je. Své malé nebe teď můžete mít i ve svém pokoji díky designérovi Jay Kimovi, který sestrojil unikátní reproduktor s LED světly, co svítí jako hvězdy. Cosmos je kompatibilní jak s iPhonem, tak Androidem skrz bluetooth. Již brzy bude dostupný na Kickstarteru.

cosmos

Cena: 2760 Kč


LSPX-S1 Glass Sound Speaker

Nové reproduktory od Sony jsou navrženy tak, aby vám co nejvíce ladily s interiérem. V podstatě na nich není znát, že se jedná o hudební přehrávač, který v noci můžete rozzářit jako lucernu. Je ideálním partnerem pro dlouhé večery na chalupě nebo do ložnice při čtení knížky. V případě, že toužíte po hlasitější hudbě, můžete si přikoupit ještě jedny a ty následně spárovat.

Sony-LSPX-S1-Glass-Sound-Speaker2--1152x759

Cena: 19176 Kč, MoMA Design Store (Museum of Modern Art)


 Na textu se podílela Anna Klvaňová