Na trhu jich je spousta. Kulaté, hranaté, s koženým páskem, sportovním silikovým, se zlatem, bez zlata. U některých chytrých hodinek ani nepoznáte, že jsou inteligentní a že ovládají takové funkce jako monitoring spálených kalorií, ušlých kroků nebo srdečního tepu. Vsadili na ně dokonce i tradiční výrobci švýcarských analogových hodinek, jako jsou například luxusní hodinářství Tag Heuer nebo Frédérique Constant.

Ale jaké si vybrat? Zkrátka ty, které se vám líbí nejvíce a také ty, které jsou kompatibilní s vaším chytrým telefonem. Jedině tak totiž budou „smart“. Tady je náš výběr těch nejhezčích chytrých dámských a pánských hodinek:


  • Dámské chytré hodinky

Apple Watch Hermès

Hermes

Fandíte Applu a milujete pařížskou módu? Jestli ne, tak rovnou přeskočte na další model, ale jestli ano, pak jsme pro vás našli to pravé. Letos v lednu se totiž spustil online prodej hodinek Apple Watch Hermès, na jejichž designu se podílel ikonický módní dům Hermès. Funkce přístroje s operačním systémem WatchOS 2 se nijak nezměnily – můžete jimi například přijímat textové zprávy a odpovídat zvukovými nahrávkami, monitorovat své zdraví, nakreslit milované osobě obrázek nebo poslat tlukot svého srdce. Co se však změnilo, je displej ciferníku, kde svítí nápis Hermès Paris, a řemínek inspirovaný jezdectvím. Pro dámy doporučujeme menší verzi Apple Watch o šířce 38 milimetrů.
Cena: od 26 000,- Kč

Samsung Gear S2

Gear
Oproti konkurenci, která nabízí povětšinou hodinky s operačním systémem Android nebo iOS, přišel Samsung se svým vlastním řešením OS Tizen. Ten se dá propojit s telefony s Androidem, ale už brzy bude dostupný také pro iPhone. Displej nabízí kromě času i funkce, jako je přehled ušlých kroků, příjem vody vs. kofeinu, předpověď počasí, mapy, budík a jakékoliv další aplikace, které si nastavíte. Hodinky jsou posázené 18karátovým zlatem a platinou a vejde se do nich až 300 písniček.
Cena: 12 900,- Kč

Čtěte také: Máte slabost pro drahé hodinky? 10 modelů, které by stály za hřích

Pebble Time Round

Pebble
Tohle jsou jedny z nejlehčích a nejtenčích (7,5 mm) chytrých hodinek na světě. Prodávají se v šesti barevných provedeních se zlatým, stříbrným a černým ciferníkem. Mají vlastní aplikaci Zdraví a díky e-paper displeji vám vydrží nabité přibližně dva až tři dny (dobijí se během 15 minut). Umí monitorovat vaši aktivitu – kroky, spánek – a dávají vám zpětnou vazbu o vaší kondici. Mají také mikrofon a dají se propojit s telefonem, který běží na Androidu nebo iOS. Nevýhoda je, že nejsou dotykové a ovládají se bočními tlačítky.
Cena: 5 520,- Kč

Huawei Watch

Huawei
Doposud asi nejlépe vypadající chytré hodinky s Android Wear. Mají elegantní kulatý ciferník ze safírového skla, které se nepoškrábe. Díky designu analogových hodinek ani nepoznáte, že máte na ruce ty chytré. Přitom ovládají spoustu funkcí. Umí třeba měřit srdeční tep, monitorovat ušlé kroky nebo spálené kalorie. Můžete s nimi poslouchat písničky, používat oblíbené aplikace nebo chytré karty Google.
Cena: od 8 550,- Kč (v růžovém zlatě 19 580,- Kč)


  • Pánské chytré hodinky

Diagono Magnesium

Bulgari

Mají kryptografický čip a neviditelnou anténu, která využívá technologii NFC. Díky ní bude možné odemknout dveře automobilu, aktivovat alarm nebo zajistit bezkontaktní platby v 74 zemích světa, které podporují transakce MasterCard. Bulgari připravilo pro telefony a tablety jednoduchou aplikaci pro psaní textových poznámek nebo ukládání hesel, ke kterým se dostanete tak, že přiložíte vaše hodinky k chytrému zařízení. Není tedy potřeba zadávat pro přístup do aplikací složitá hesla, autentizace totiž u Androidu proběhne přes bezkontaktní NFC systém.
Cena: Info v obchodech Bulgari (v prodeji koncem roku)

Čtěte také: Merchandising pro náročné: Star Wars hodinky za skoro tři čtvrtě milionu korun

Tag Heuer Connected

Tag Heuer
Jsou postavené na nejnovějším systému Android Wear, ale jdou propojit také s operačním systémem iOS. Monitorují počasí a taky pohyb pomocí aplikace Google Fit. Jedná se o nejdražší hodinky se systémem Android Wear – mají dlouhou životnost baterie, ale oproti některým jiným chytrým hodinkám nemají navigaci GPS a nemonitorují srdeční tep. Design je inspirovaný řadou Carrera a téměř je nerozeznáte od analogových hodinek. Když vám doslouží, vymění vám je Tag Heuer za příplatek za klasické analogové. Nový model Tag Heuer Connected 2 by měl být představen v příštím roce.
Cena: 39 000,- Kč (v prodeji koncem května)

Frédérique Constant Horological

FC
Jsou vůbec první chytré hodinky tohoto švýcarského hodinářství, které se jinak specializuje na výrobu luxusních mechanických hodinek. Můžete jimi monitorovat spánek nebo počítat kroky, které se vám zobrazí přímo na mechanickém ciferníku. Čas se při cestování do jiných časových pásem mění automaticky.
Cena: 30 000,- Kč

Sony SmartWatch 3

Sony
Mají GPS, kompas a akcelerometr, který rozpozná co právě děláte, a díky gyroskopu navíc dostanete informace o vaší denní aktivitě. Hodinky využívají platformu Android Wear, díky které získáte na vaše zápěstí informace například o přijatých zprávách, budoucích událostech nebo počasí. Pomocí hlasových příkazů můžete v aplikaci Google vyhledávat informace. Podle výrobce by vám měly vydržet nabité až dva dny.
Cena: 6 700,- Kč

Spoluautor textu: Martin Pultzner, šéfredaktor serveru Mobilenet