Před rokem si Martin Hubinger a Petr Teplý z developerské skupiny T.E. podali ruku a vydali se každý vlastní cestou. Zatímco Hubinger dále pokračuje pod značkou Realism Development, Teplý se drží osvědčeného názvu Topestates, pod kterým chce navázat právě na úspěchy T.E.

Teplý spolu s novým obchodním partnerem Dušanem Dvořákem nyní plánuje investice v celkové hodnotě pět miliard korun. V Praze začali stavět už v září – aktuální projekt Barrandez-vous (na hlavním snímku) vychází ještě z dřívější spolupráce v rámci skupiny T.E., stavbu však už společnost Topestates realizuje sama. A projektu se prý, i navzdory pandemii, daří.

Dušan Dvořák a Petr Teplý | Foto Topestates

„Ukazuje se nám, že oblast nemovitostí je poměrně stabilní. Ačkoli je to trochu paradox, ani letos jsme nezaznamenali výraznější pokles poptávky. Ten přišel až v posledních dnech, ale věříme, že se jedná o krátkodobý výkyv způsobený aktuální mediální masáží,“ říká Dušan Dvořák.

Co se týče konkurence, ani ta se podle Dvořáka nepotýká se sníženým zájmem. Vděčí za to především silné poptávce po investičním bydlení. A právě na takové klienty se Topestates nyní chystají zaměřit.

„Lidé chtějí investovat tam, kde jim jejich peníze nikdo nevezme. Tam trh s nemovitostmi bezpochyby spadá,“ myslí si Dvořák.

Největší částku hodlá developer investovat v Brně, kde plánuje projekty celkem za 2,3 miliardy korun. V hledáčku má třeba oblast v okolí Vídeňské ulice, kde chce postavit kancelářské budovy, a obnovy se dočká také hotel Myslivna. Tam by měly vzniknout, vedle hotelu, i byty s unikátním výhledem na město.

Poslední velkou investici Topestates plánují v Bratislavě. Projekt je však stále v jednání.