skip to main content
Sociální sítě

Transgender vlajka i náhrobní kámen. Toto jsou nová emoji pro rok 2020

Seznam nových emoji pro letošek je kompletní. Stejně jako ostatní roky se na nich dá vysledovat, jaká témata společnost řeší. Velkou část nové sady tvoří obrázky s transgender tematikou.

Do přírůstků sady emoji zobrazujících lidi patří třeba genderově neutrální postava ve smokingu nebo svatebních šatech. K Santa Clausovi navíc přibyla paní Clausová a jako bonus neutrální Mx. Claus.

Reklama

Vznikla i úplně nová emoji – kromě piva, červeného vína a martini si od letoška budete moct „dát“ i bubble tea. Do farmy zvířat přibude i tuleň, bobr, lední medvěd, černá kočka nebo vymřelý pták dodo… A svému deratizátorovi nebudete muset volat, postačí poslat emoji švába a pár vykřičníků. Stejně tak nová sada emoji obsahuje i mouchu, žížalu a pastičku na myši.

Reklama

Hitem nových emoji se určitě stane smějící se obličej se slzou v oku. Za zmínku stojí i pokojová rostlina, náhrobní kámen, zelená paprika, matrjoška, žabky a kouzelnická hůlka.

O standardizaci emoji se stará konsorcium Unicode, díky kterému mj. fungují všemožné světové abecedy napříč digitálním světem. I emoji jsou pro ně de facto abecedou. Nová sada Emoji 13.0 byla schválena 29. ledna a  je teď na autorech fontů, aby na základě přesné textové specifikace ikonky nakreslili. Apple, Google, Microsoft a WhatsApp už na nich určitě pracují, a tak se na ně můžeme těšit s nadcházejícími aktualizacemi operačních systémů, resp. aplikací.

Reklama
Reklama