skip to main content
Sociální sítě

Transgender vlajka i náhrobní kámen. Toto jsou nová emoji pro rok 2020

1 minuta čtení

Seznam nových emoji pro letošek je kompletní. Stejně jako ostatní roky se na nich dá vysledovat, jaká témata společnost řeší. Velkou část nové sady tvoří obrázky s transgender tematikou.

Do přírůstků sady emoji zobrazujících lidi patří třeba genderově neutrální postava ve smokingu nebo svatebních šatech. K Santa Clausovi navíc přibyla paní Clausová a jako bonus neutrální Mx. Claus.

Reklama

Vznikla i úplně nová emoji – kromě piva, červeného vína a martini si od letoška budete moct „dát“ i bubble tea. Do farmy zvířat přibude i tuleň, bobr, lední medvěd, černá kočka nebo vymřelý pták dodo… A svému deratizátorovi nebudete muset volat, postačí poslat emoji švába a pár vykřičníků. Stejně tak nová sada emoji obsahuje i mouchu, žížalu a pastičku na myši.

Reklama

Hitem nových emoji se určitě stane smějící se obličej se slzou v oku. Za zmínku stojí i pokojová rostlina, náhrobní kámen, zelená paprika, matrjoška, žabky a kouzelnická hůlka.

O standardizaci emoji se stará konsorcium Unicode, díky kterému mj. fungují všemožné světové abecedy napříč digitálním světem. I emoji jsou pro ně de facto abecedou. Nová sada Emoji 13.0 byla schválena 29. ledna a  je teď na autorech fontů, aby na základě přesné textové specifikace ikonky nakreslili. Apple, Google, Microsoft a WhatsApp už na nich určitě pracují, a tak se na ně můžeme těšit s nadcházejícími aktualizacemi operačních systémů, resp. aplikací.

Reklama
Reklama