skip to main content
Forbes Podcast

Trend krypta je nebezpečný, stále mám raději zlato, říká v podcastu investor Síkela

Trend krypta je nebezpečný, stále mám raději zlato, říká v podcastu investor Síkela

Jako někdejší šéf Slovenské spořitelny a člen představenstva rakouské Erste Group se pohyboval v nejvyšších manažerských patrech bankovního světa. Pár let o něm nebylo v médiích slyšet, teď se Jozef Síkela opět vrací na scénu. Ovšem už ne jako bankéř, ale jako investor.

„Na svou funkci v představenstvu jsem rezignoval v červnu 2019, pak jsem si užíval takový sabatikl a věnoval se rodině, které jsem částečně vracel mých posledních dvanáct let v zahraničí,“ říká matador finančního světa v dalším Forbes Byznys podcastu.

Během covidového roku tak rozjel svůj osobní „konzultační butik“ a při jednom projektu se potkal s partnery, se kterými založil nový fond private equity fond na české scéně: Prime Fund.

„Malým investorem jsem byl už předtím. Už dříve jsem si skládal svou investiční pyramidu, a teď jsem se pustil do vyšších pater,“ vysvětluje investor, který byl po svém odchodu z bankovnictví okolím motivován, aby se oboru v našem regionu spíše vyhýbal.

Reklama
Hostem Forbes Byznys podcastu byl matador bankovního světa a dnes investor Jozef Síkela

„Naše pojetí jsme rafinovaně nazvali Equitech, protože se snažíme spojovat kapitál, equity, s technologiemi. Náš primární zájem a podkladové aktivum je určitá technologická inovace, kterou se snažíme dále rozvíjet,“ vysvětluje v podcastu.

V něm jsme se kromě nového fondu dotkli i pohledu Jozefa Síkely na současnou horečku kolem kryptoměn. Jako dlouholetý bankéř pohybující se ve finančním světě vidí jedno velké riziko.

Co si myslí o dalším vývoji kryptoměn i vzhledem k očekávané regulaci? A na jaké moderní technologie se konkrétně zaměřuje fond Prime Fund a co je jeho cílem? Detaily si poslechněte v dalším vydání našeho Forbes byznys podcastu.