Financial Times se stal prvním významným britským zpravodajským médiem, které uzavřelo licenční smlouvu na obsah se společností OpenAI, vlastníkem chatovacího robota ChatGPT. Podobné dohody již uzavřely firmy Axel Springer, Associated Press či Le Monde a El País. Uvedl to britský zpravodajský server pressgazette.co.uk.

Dohoda znamená, že uživatelé ChatGPT budou při hledání informací na určité téma mít možnost vidět stručné souhrny, citáty a odkazy na články Financial Times. Dohoda se vztahuje jak na aktuální obsah, tak na archivní data pro trénování umělé inteligence.

List také dodal, že se již stal zákazníkem ChatGPT Enterprise s přístupem pro všechny zaměstnance, aby se mohli dobře seznámit s touto technologií a mohli ji začít využívat. Financial Times také loni v únoru vytvořil funkci redaktora pro AI.

Šéfredaktorka listu Roula Khalaf loni v květnu uvedla, že zpravodajství v redakci budou nadále psát lidé, ale má tým, který bude „zodpovědně experimentovat s nástroji AI“, aby pomohl novinářům při různých úkolech, včetně analýzy textu a překladů či tvorby grafů. Čtenáři mají být jasně informováni o tom, kdy byla použita AI.

O dohodu s firmami zaměřenými na umělou inteligenci usiluje také firma News Corp, majitel finančního listu The Wall Street Journal. Zatím však nic nepodepsala.