Karolína Plíšková včera famózním výkonem smázla na kurtu Švýcarku Golubicovou a postoupila do boje o finále. Přinášíme vám proto k téhle příležitosti rozhovor o dřině, karanténě, snech, penězích a Česku, který s Karolínou Plíškovou vyšel v časopisu Forbes loni v srpnu. Ne všechny údaje v článku jsou i po roce aktuální, ale stále jde o mimořádně zajímavý pohled do světa jedné z nejlepších českých sportovkyň.

Ten míček uslyšíte nejspíš hned dvakrát. Poprvé, když se prudce dotkne kurtu. A podruhé, když se odrazí od zadní stěny, protože jste neměli nejmenší šanci zareagovat.

Proti vám totiž stojí Karolína Plíšková a její první servis na vaši stranu kurtu letí rychlostí přes 170 kilometrů za hodinu, takže v Ostravě by byl z Prahy dřív než pendolino.

Proti vám totiž stojí současná No. 3 světového žebříčku ženského tenisu WTA, žena, jež tři roky po sobě vede ve statistikách nastřílených es, a první Češka (když nepočítáme nedostižnou Martinu Navrátilovou s americkým pasem), která kdy vládla tenisovým žebříčkům jako světová jednička.

Kdyby se vám zkrátka poštěstilo na tom kurtu stát, přes síť byste se dívali na nejúspěšnější českou tenistku současnosti a jednu z nejlepších hráček světa.
Když v lednu letošního roku servírovala ve finále v Brisbane poslední míč proti Madison Keys a ta ho s námahou sice trefila, ale zcela mimo kurt, oslavila Karolína Plíšková snový start sezony.

Vyhrála v Brisbane celý turnaj, a to v kariéře už potřetí. Další tři turnaje už taková sláva nebyly, ale sezonu stejně ovlivnila nebo možná i rozhodla úplně jiná hráčka – korona.

A tak se teď světová trojka rozehrává v Praze a ve svém domovském městě učí děti na kempu hrát svoji hru. Krásná a vysoká (186 centimetrů) přijíždí na focení rovnou z kurtů TK Lokomotiva Praha, kde má vlastní akademii. Je v dobré náladě. 

Karolína Plíšková, navzdory v Česku bůhvíproč rozšířené pověsti o „ledové královně“, je neobyčejně otevřená, veselá a sympatická. Možná díky půlce života strávené na cestách po celém světě, možná je to jejím nastavením, ale vlastně nic pro ni není problém. Ale o tom až za chvíli.

Protože nejdřív musíme v jejím stále ještě ne zcela dokončeném, ale už teď krásném novém domě v tiché pražské čtvrti jeden problém přece jen probrat. Karanténu kvůli koronaviru, která zastavila tenis stejně jako zbytek světa.

Chcete číst dále? S předplatným Premium od 139 Kč měsíčně můžete číst neomezeně.

Předplatit Premium