skip to main content
Breaking News

Tři miliony dolarů pro AhoyConnect. Investice startupu pomůže k dalšímu budování týmu

Česko-slovenský startup AhoyConnect si v rámci seedového investičního kola došel pro finanční injekci v hodnotě tří milionů dolarů od investorů z KAYA, Inovo Venture Partners a Lighthouse Ventures. Získané finance firmě pomohou k dalšímu budování týmu a získání nových zákazníků.

„Z růstu, který dříve vedl čistě přes vývoj produktu, se nyní firmy začínají soustředit na růst skrze vlastní komunity odborníků, zákazníků či zaměstnanců, se kterými interagují skrze nepřeberné množství nástrojů,“ říká Tomáš Jasovský, CEO a zakladatel (na úvodní fotografii) česko-slovenského startupu, který se skrze vlastní nástroj soustředí na sjednocenou správu, automatizaci, měření a rozvoj členských komunit na platformách jako Slack, Discord, Discourse, Twitter nebo GitHub.

Reklama

Jeho tým z oblasti automatizace procesů managementu chce svým projektem reagovat na potřebu firem vedle vlastních produktů sjednoceně pracovat i s komunitami fanoušků, zákazníků, uživatelů nebo potenciálních zaměstnanců.

„Naším cílem je poskytnout software, který sdružuje všechny tyto nástroje do přehledného balíku a lze v něm pracovat podobně jako v CRM. Uživatelé tak získají dokonalý přehled o členech své komunity napříč všemi kanály. Tím mohou efektivně řešit požadavky, poskytovat podporu, analyzovat nákupní rozhodnutí či zlepšovat své služby,“ doplňuje Jasovský.

Reklama

V současnosti se společnost soustředí na akvizice nových talentů a škálování. V rámci dvou měsíců ztrojnásobila své kapacity a do konce roku hledá v České republice a na Slovensku další desítky lidí. Globální plány pak zahrnují akvizici významných zákazníků v USA, zejména v oblasti technologických startupů.

Společnost vznikla v září roku 2019 jako AhoyTeam se specializací na automatizaci managementu procesů. O rok později získala investici v preseed fázi ve výši 13 milionů korun od Lighthouse Ventures. Tento kapitálový fond se zúčastnil i současné seed investice po boku KAYA a Inovo Venture Partners – AhoyConnect tak celkově získal přes 75 milionů korun.

V roce 2021 se firma rozhodla transformovat původní technologii v komplexní platformu pro správu komunitních kanálů pod názvem AhoyConnect. V současnosti čítá převážně evropský tým přes 14 členů s cílem dalšího intenzivního náboru do konce roku 2021.

Reklama
Reklama