skip to main content
Breaking News

Trump může být poslední. Polsko připravuje zákon, který by Twitteru zakázal blokování účtů

1 minuta čtení

Nedávné zablokování účtu prezidenta Trumpa na sociálních sítích vyvolalo debatu nad tím, jak velkou moc mají tato média mít. Řada politiků v čele s Angelou Merkelovou označila vyloučení amerického republikána ze sítí za „problematické“.

Reklama

Polsko dnes v reakci oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc sociálních sítí, jako jsou Facebook a Twitter, mazat obsah příspěvků a zavírat účty. Podle chystaného zákona by tak směly činit jen v případě, že by obsah porušoval polské zákony.

Reklama

Chystaný zákon o svobodě slova na internetu počítá podle listu Gazeta Wyborcza se vznikem rady, která by mohla nařídit sociálním médiím obnovit odstraněný obsah, pokud je v souladu s polskými zákony. Mohla by také udělovat pokuty sahající až k 50 milionům zlotých, tedy asi 288 milionům korun.

Návrhem by se vláda měla zabývat v příštích dnech. Je však otázkou, jak účinné by bylo vymáhání polských předpisů ve firmách se sídlem v USA. Podobná pravidla podle polského ministerstva již platí v Německu a Francii, tam má však konkrétně Facebook mnohem větší zastoupení, které má částečně na starosti i moderování obsahu.

Reklama
Reklama