Donald Trump je první americký prezidentský kandidát, který veřejnosti neukázal daňová a majetková přiznání. Slíbil ale, že je prý Američanům včas ukáže. Jeho právníci mu ale doporučují, aby to nedělal. To by ale nahrávalo zejména jeho kritikům v čele s Hillary Clintonovou, dle kterých je možné, že Trump není tak bohatý, jak tvrdí. Anebo třeba nechce přiznat, že daně neplatí.

Podle průzkumu amerického Forbes klesla hodnota Trumpova jmění v letošním roce o 800 milionů dolarů na 3,7 miliardy (v přepočtu zhruba 88 miliard korun). A to proto, že osmnáct jeho velkých nemovitostí ztratilo na hodnotě, a to včetně mrakodrapu Trump Tower  na newyorské Páté Avenue a prázdninového sídla Mar-a-Lago. Hodnota stoupla pouze u sedmi z nich, například druhé největší budovy v San Franciscu.

0923_donald-trump-portrait_650x455

Forbes monitoruje jeho jmění už 35 let. Za tu dobu obchodní magnát několikrát zbankrotoval, přičemž se znovu zvládl vyšplhat mezi nejbohatší lidi světa.

On sám své jmění odhaduje na devět až deset miliard dolarů, přičemž podle žebříčku Forbesu byla skutečná hodnota jeho majetku v minulém roce 4,5 miliardy dolarů, což Trump označil za pokus o poškození jeho renomé.

Dalším výdajem je prezidentská kampaň, do které investoval ze své vlastní kapsy 7 milionů dolarů, přičemž celkové náklady na jeho kampaň se doposud vyšplhaly na 55 milionu dolarů. I když jde z jeho pohledu o „drobné“, neočekává se, že by se mu tyto peníze v budoucnu vrátily.