skip to main content
Breaking News

Trump zpátky na sítích. Bývalý prezident chce založit vlastní platformu

Bývalý prezident Spojených států, Donald Trump, údajně chystá velkolepý návrat na sociální média. Byznysmen a vlastník možná jednoho z nejlegendárnějšího twitterového účtu vůbec má totiž v současnosti účet na sociální síti zablokovaný, stejně jako ten na Facebooku, Snapchatu nebo Twitchi.

Reklama

Teď ale Trump chce svou pozici na internetu oprášit a nevyužije k tomu nic menšího, než vlastní novou platformu, která má podle jeho týmu světem sociálních sít í výrazně zamíchat. Na stanici Fox News o tom informoval poradce bývalého prezidenta Jason Miller.

Reklama

Dodal, že očekávají, že platforma přitáhne desítky milionů uživatelů a že její spuštění má proběhnout asi za dva až tři měsíce.

Trumpův účet na Twitteru byl poprvé zablokován začátkem roku po tom, co v jednom tweetu označil protestující, kteří 6. ledna nelegálně vnikli do prostor washingtonského kapitolu, za patrioty. Původně 12hodinový zákaz se stal brzy definitivním, protože další Trumpovy tweety podle Twitteru porušovaly podmínky sociální sítě a oslavovaly násilí.      

Reklama
Reklama