Společnost Trump Media & Technology Group, za kterou stojí bývalý americký prezident Donald Trump, hospodařila v prvním čtvrtletí s čistou ztrátou 327,6 milionu dolarů (7,4 miliardy korun) při tržbách 770 500 dolarů (17,5 milionu korun. Firma to v pondělí uvedla ve zprávě určené regulačním orgánům. Akcie firmy jsou na burze teprve od března a výsledky nejsou meziročně porovnatelné.

TMTG je mateřským podnikem sociální sítě Truth Social, jejíž vznik Trump inicioval, když nemohl publikovat na sítích Twitter, nyní X, a Facebook. Provozovatelé těchto sítí Trumpovi znemožnili posílat příspěvky po jeho vyjádřeních v souvislosti se vpádem Trumpových příznivců do sídla amerického Kongresu 6. ledna 2021. Šlo tehdy o uznání výsledků prezidentských voleb.

Firma také uvedla, že podepsala smlouvy s provozovatelem datového centra a s dodavatelem hardwaru, aby síť Truth Social mohla spustit streamovací platformu pro přenos videa.

TMTG se těsně před vstupem na burzu spojila s firmou Digital World, a to po více než dvou letech od oznámení záměru se s ní spojit. Digital World patřila mezi takzvané SPAC, jak se označují firmy, které se specializují na akvizice. Tyto podniky nemají zpočátku obchodní aktivity a jejich účelem je vyhledávat investiční příležitosti. Až najdou vhodnou firmu, spojí se s ní, a tak ji s minimálními náklady a bez zdlouhavého schvalovacího procesu dostanou na veřejný trh.

S akciemi TMTG se začalo obchodovat 26. března na trhu Nasdaq v New Yorku. První den akcie vykazovaly růst až o šedesát procent, den ale uzavřely na ceně 57,99 dolaru s nárůstem o šestnáct procent. Na zveřejnění výsledkové zprávy za první čtvrtletí akcie příliš nereagovaly, nyní se jejich kurz pohybuje nad 48 dolary. Trump ve firmě vlastní asi pětašedesátiprocentní podíl.