Společnost Twitter propustila nejméně 200 zaměstnanců, což je asi deset procent její pracovní síly. S odkazem na své zdroje o tom v neděli informoval server listu The New York Times. Bylo to již minimálně osmé kolo propouštění ve firmě od konce října, kdy společnost převzal Elon Musk.

Počátkem listopadu Twitter v rámci snižování nákladů zrušil asi 3700 pracovních míst. Od Muskova příchodu se počet zaměstnanců snížil nejméně o sedmdesát procent na zhruba 2000.

Poslední vlna propouštění se zřejmě týká produktových manažerů, datových vědců a softwarových inženýrů, kteří pracovali na strojovém učení a spolehlivosti webu, uvedl newyorský deník. Twitter na žádost agentury Reuters o komentář zatím nereagoval.

Nový šéf Twitteru v listopadu uvedl, že služba se potýká s „masivním poklesem tržeb“, neboť inzerenti snížili výdaje kvůli obavám z moderování obsahu. Firma se nedávno začala dělit o tržby z reklamy s některými tvůrci obsahu.

Někteří kritici se obávají, že Muskovy úsporné kroky v Twitteru se odrážejí na funkčnosti stejnojmenné sociální sítě a regulaci jejího obsahu. Musk tento měsíc řekl, že mu bude trvat zhruba do konce letošního roku, než společnost stabilizuje a zajistí její finanční zdraví.