skip to main content

Týden za 11 milionů. Dovolenkujte na miliardářské jachtě s vlastním kinem

3 minuty čtení

Tuhle superjachtu poznáte na první pohled. Téměř 90 metrů dlouhý štíhlý trup a tři majestátní plachtoví s maltézským sokolem ve znaku se plaví po evropských přístavech už od roku 2006. Za tu dobu stihla loď pohostit světovou smetánku, celebrity i lídry byznysu. 

Stejně jako další superjachty nabízí i Maltézský sokol prvotřídní ubytování a servis, šéfkuchaře s několika hvězdičkami i galerii plnou vzácných uměleckých děl.

Co má ale navíc oproti ostatním kráskám plavícím se po Středomoří, je fakt, že tři stožáry s nakasanými plachtami nejsou jen pro efekt. Jachta se tak dokáže bez problému proměnit v plachetnici. Důkazem je, že z celkových 174 tisíc námořních mil jich 62 tisíc zvládla bez motoru. 

Reklama

Ale zpátky k luxusu. O ten jde přece nejvíc. Na skvěle navržené palubě se nachází šest velkorysých kajut, které jsou svým designem tak opulentní, jak jen byste dokázali čekat od legendární italské loděnice Perini Navi. 

Maltézský sokol si také za léta získal pověst nejen pro moderní design, ale především pro svůj venkovní bar, kde se každý host rád staví na několik signature drinků po honosné večeři. 

Bezkonkurenčně nejlepší místo na celé lodi nemá kapitán, ale šťastlivci, kteří si vylosují klíčky od VIP kajuty. Ta se nachází v nejvyšším podlaží a přímo z postele prosklenými dveřmi vyhlíží na soukromou část paluby a také na nekonečný horizont před sebou. 

Reklama

Nejvýše posazená paluba se rovněž večer může proměnit v dokonalé venkovní kino, přičemž Maltézský sokol se pyšní tím největším plátnem, které kdy na superjachtě bylo. Přímo před plátnem je také (a ne náhodou) vířivka neboli nejlepší lóže v celém „kinosálu“.

Na hlavní palubě se nachází herna, pokerová místnost, fitness i kancelář (ne že by vás někdo na dovolené nutil pracovat, ale znáte to). Hned vedle vás uvítá i velkorysá jídelna navržená v japonském stylu.

Posádka Maltézského sokola navíc každý rok intenzivně pracuje na tom, aby držela krok s nejmodernějšími technologiemi, proto jistě nebudete strádat.

Navíc posádka i loděnice mají ještě několik důvodů, proč být na superjachtu pyšné. Konkrétně osmnáct. Tolik cen totiž posbírala v nejrůznějších prestižních soutěžích.

A co je na tom nejlepší? Tuhle krásku můžete mít jen a jen pro sebe. Zaplatíte pouze „něco málo“ přes 11 milionů korun a může být vaše na celých sedm dní. 

Reklama
Reklama