Největší švýcarská banka UBS patrně koupí za více než dvě miliardy dolarů, tedy více než 45 miliard korun, svého domácího rivala Credit Suisse. S odkazem na své zdroje to uvedl britský list Financial Times. Obě banky odmítly jeho informace komentovat, zdroje agentury Bloomberg ale obdobně uvádějí, že toto je výsledek jednání s vládou a regulačními úřady. Vláda podle švýcarských médií chystá tiskovou konferenci.

UBS podle zdrojů původně nechtěla nabídnout více než miliardu dolarů, což Credit Suisse odmítala. Transakce bude podle zdrojů Financial Times provedena formou výměny akcií, a to tak, že UBS za každou akcii Credit Suisse zaplatí 0,50 švýcarského franku svými akciemi. To je výrazně pod páteční závěrečnou cenou na burze v Curychu, která činila 1,86 CHF.

Švýcarská centrální banka podle zdrojů také v rámci dohodnuté transakce nabídne 100 miliard dolarů, více než 2,2 bilionu korun, na posílení likvidity Credit Suisse. Dohoda pamatuje také na únikovou cestu, která předpokládá, že transakce bude anulována, pokud se cena swapů úvěrového selhání prudce zvýší a překročí dohodnutou úroveň.

Švýcarsko se snaží předložit řešení pro Credit Suisse dříve, než se v pondělí ráno začne obchodovat na burzách v Asii. Existují obavy, že pokud by se záležitost nevyřešila ani do té doby, zavládne na trzích nervozita a hlavní akciové indexy prudce oslabí. To by znamenalo ekonomické ztráty pro jednotlivce, firmy i vlády.