Původem brněnský startup Lifeliqe zaměřený na výuku za použití moderních technologií má za sebou krušné covidové roky. Přežil je hlavně díky investorovi v podobě skupiny Creditas miliardáře Pavla Hubáčka.

„Už jsme zas back on track,“ říká v dalším Forbes Byznys podcastu dnešní šéf Lifeliqu a zároveň i jeho historicky první zaměstnanec Matouš Tlapák. Firma nabrala dech zejména v USA, kde pomocí své platformy rekvalifikuje zaměstnance, a také v Číně, kde zrovna rozbíhá projekt postavený na myšlence metaverza.

Že jednou děti přestanou chodit do škol a budou se učit čistě ve virtuálním prostoru, si ale Tlapák nemyslí. „V metaverzu jsou jen avataři, za mě je ale důležité, aby nevymizel lidský kontakt,“ zdůrazňuje.

I proto si myslí, že ani učitelé se o práci bát nemusí. „Jen budou více jako takoví dirigenti. Bude na nich, aby do výuky přinesli správnou skladbu nástrojů – trochu virtuální reality, trochu práce s umělou inteligencí,“ říká Tlapák v podcastu, ve kterém poodkrývá, jak bude vypadat vzdělávání dětí i dospělých v budoucnosti.