skip to main content
Breaking News

Uhlíkově neutrální Toyota. Společnost toho chce dosáhnout do roku 2035

Japonský výrobce vozů Toyota chce docílit toho, že všechny jeho závody po celém světě budou do roku 2035 uhlíkově neutrální. Za největší automobilku světa to dnes uvedl její výrobní ředitel Masamiči Okada. Uhlíkové neutrality ve výrobě měla Toyota původně v plánu dosáhnout v  roce 2050. Automobilka se nejprve zaměří na zavedení nových technologií při povrchové úpravě, lakování a odlévání.

Reklama

„Tímto způsobem se zaměříme na procesy s výraznou produkcí oxidu uhličitého. Množství vzniklého plynu se pokusíme snížit co nejvíce anebo úplně,“ uvedl Okada během virtuálního brífinku.

Reklama

S ohledem na tlak ohledně snížení emisí už německá automobilka BMW oznámila, že její továrny v Číně plánují dosáhnout uhlíkové neutrality do konce letošního roku. Americký Ford chce zase do roku 2035 napájet všechny své závody obnovitelnou energií z místních zdrojů.

Toyota v posledních letech razí postoj, že elektrická auta sice budou hrát ve snižování emisí velkou roli, ale neměla by se opomínat další řešení, jako jsou její úspěšné hybridy či vodíková auta, která se prodávají jen pomalu.

Reklama
Reklama