skip to main content
Breaking News

Umělecký investiční fond Pro arte vstupuje na pražskou burzu

Fond kvalifikovaných investorů Pro arte, který se zabývá investicemi do umění, vstupuje dnes na regulovaný trh pražské burzy. Burza cenných papírů Praha o tom dnes informovala ČTK. Celkem se na něm obchoduje 33 fondů.

Reklama

Celková tržní kapitalizace nové emise v době jejího uvedení na burzu činí 56,47 milionu korun. Zahajovací cena byla stanovená na 139 korun za jednu investiční akcii fondu. Počet cenných papírů v emisi je 406 285 kusů.

Reklama

„Investice do umění patří k vyhledávaným způsobům diverzifikace investičního portfolia. Je skvělé, že na pražské burze bude obchodován fond, který tuto možnost investorům nabízí,“ uvedl generální ředitel BCPP Petr Koblic. „Investorům nabízíme možnost ochránit a zhodnotit majetek v alternativním aktivu, které vedle finančního výnosu přináší i  estetický zážitek, doplnila finanční ředitelka Pro arte Alexandra Bízková.

Pro arte, investiční fond s proměnným základním kapitálem, zhodnocuje vložené peníze skrze nákup a prodej uměleckých děl. Od roku 2012 spojuje metody ekonomické analýzy s porozuměním uměleckým dílům a jejich expertním posouzením. Nyní má dvě desítky akcionářů a spravuje majetek 306 milionů korun. Historicky dosažený výnos od založení fondu je 5,5 procenta ročně.

Reklama
Reklama