skip to main content

Umění, auta i bitky. Filmové tipy na dnešní večer

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Další trojici filmů si pro vás připravila redaktorka Zuzana Krajíčková.

Opravdu jsem chtěla všem čtenářům na Velikonoce doporučit ke zhlédnutí Život Briana od Monty Pythonů, ale protože ho aktuálně žádná z mých streamovacích platforem nenabízí, zalovila jsem v jiných vodách.

Frida

(HBO GO, 2002, 123 minut)

Když už nemůžete do galerie, podívejte se alespoň na televizi, laptop nebo promítací zeď. Režisérka Julie Taymor pojala životní příběh mexické malířky Fridy Kahlo jako umělecké dílo samo o sobě. Snímek o životě, lásce, smrti a umění je vizuálně úžasný a Salma Hayek jako vášnivá, extravagantní Frida vás nadchne.

Ford v Ferrari

Reklama

(HBO GO, 2019, 152 minut)

Příběh vzniku Fordu GT40 rozbuší srdíčko i těm, kteří nejsou vyloženě petrolheadi. Velký příběh o silných charakterech, rychlých autech, adrenalinu a jednom mimořádném závodě, který se zapsal do historie… co chtít od pořádného bijáku víc? A pokud jste fajnšmekři, dejte si nášup tady

Klub rváčů

(Amazon Prime, 1999, 151 minut)

Pravda, letitý počin, ale pořád neskutečná nakládačka. Mistr thrillerů David Fincher (za všechny jmenujme Sedm, Hru nebo novější Zmizelou) nechal Edwarda Nortona a Brada Pitta, aby bojovali spolu i s celou společností, a výsledkem je mindf**king podívaná.