Do února vlétne Forbes s pořádnou mladistvou energií a dá Česku trochu swingu. Nové číslo vašeho magazínu je ve znamení budoucnosti.


30 pod 30 – Zavání to možná oslavováním mládí a ve skutečnosti je to přesně tak. Vybrali jsme pro vás 30 mimořádných osobností pod 30 let, které byste rozhodně měli znát. Je v nich totiž budoucnost českého byznysu, vědy, sportu i umění. Přestavíme vám je na pěti krásných fotografiích Jiřího Turka. Seznamte se!


Nabeton – Dva kluci z titulní stránky se již jednou ve výběru 30 pod 30 objevili a teď vám odvyprávějí svůj betonový příběh, který začal castingem na reklamu Vitany, pokračoval koupí obřího mixéru ze školní jídelny, vynálezem průhledného betonu a zatím vrcholí zakázkami z Emirátů i z Číny.

16473282_1497668060273753_7270255069343951265_n


Černá ovce – I Amerika má své mladé talenty. Pětadvacetiletý James Proud patří mezi ně. A jeho byznys souvisí s vaší postelí, vašimi sny a vaším spánkem.


Pražákům, těm je tu hej – Možná že jste jméno byznysmena Karla Pražáka ještě neslyšeli. Znát byste ho ale měli – letos otevře největší outlet s módou, chystá prodej Edenu a v byznysu s realitami patří k největším a nejméně známým hráčům.

f.cz01-17


Angry Birds vs. Česko – Za jak dlouho bude stát schopen udělat něco pro nás občany v komunikaci s úřady? Proč jsou Angry Birds tisíckrát úspěšnější než český stát?


Miliardář ze zásuvky – Z nuly se dostal na miliardu zisku za deset let. Jiří Písařík podniká v branži, která má pověst asi tak dobrou jako obchod s ojetými auty, ale daleko větší budoucnost i daleko lepší marži. Ta a systematické ovládání konkurence v distribuci elektřiny ho dostaly do žebříčku nejúspěšnějších českých byznysmenů.


Nejlepší investiční fondy – Které fondy umějí nejlépe namíchat zisk a přitom snesitelné riziko? Tady je náš žebříček.


Česká spojka ve světě bitcoinu – Kryptoměna má v Česku překvapivé množství příznivců a lidí, kteří její existenci dokážou ovlivňovat a využít.


Skrytý motor – V Brně sídlí firma, která pohání web rumového království Bacardi nebo Sony. Jak se dělá z Brna globální byznys? To vám řekne majitel firmy Kentico Petr Palas.

palas


Hot & Tech – Jak se dá spojit sex a technologie? Jak downloadovat sexuální potěšení a nabít sex-appeal ze zásuvky? Tady je osm tipů.


Režisérka života – Daria Klimentová není byznysmenka. Je to asi nejúspěšnější česká baletka posledních desetiletí. V nové rubrice vám budeme představovat mimořádně úspěšné lidi v různých oborech. A Daria je první.


Praga je zpátky – Vyzkoušeli jsme pro vás (a pro nás tedy upřímně taky) první český supersport. Má značku Praga a jezdí a vypadá jako formule. Přitom smí na silnici i do firemních garáží. Co vy na to?

PRAGA-AUTO38529


Napište nám, jestli vás únorové číslo trochu rozswingovalo. To je totiž náš tajný cíl. Abyste vy a další čtenáři dali zemi trochu radostnějšího rytmu, než je na únor v našich zeměpisných šířkách obvyklé.

Pokud se to povedlo, i pokud ne, napište prosím na petr.simunek@forbes.cz.