Česká nemovitostní skupina Urbanity získala stavební povolení na výstavbu průmyslového areálu v Bruntále. Jeho součástí budou čtyři úsporné budovy, které poskytnou celkem 53 600 metrů čtverečních ploch k pronájmu. Investice bude v miliardách korun, projekt by měl být hotov do tří let. Urbanity to ve středu uvedla v tiskové zprávě.

Urbanity Campus Bruntál vznikne na místě současného brownfieldu mezi výpadovkami na Opavu a Krnov. „Součástí projektu je také vybudování nové příjezdové komunikace do areálu, která přinese zklidnění dopravy v přilehlé rezidenční oblasti,“ uvedla Urbanity. Vznikne tam i nová autobusová zastávka.

Areál počítá s občanskou vybaveností, odpočinkovými zónami či kantýnou a s dostatkem zeleně. „Hlavní budova o velikosti 36 tisíc metrů čtverečních může na přání klienta dosahovat výšky až dvacet metrů, čímž je připravena pro automatizovaný a robotizovaný provoz, a zbylé tři budovy o velikosti 3300–10 000 metrů čtverečních jsou vhodné také pro regionální výrobní firmy,“ uvedla firma.

Urbanity, zaměřená na kultivace průmyslových areálů a brownfieldů, je součástí české investiční skupiny M. L. Moran, která se od roku 1996 orientuje na dlouhodobé investice zejména do průmyslové výroby a startupů.