Americký prezident Joe Biden zrušil povinné očkování proti covidu-19 pro federální zaměstnance a zahraniční turisty při cestách do USA. Toto rozhodnutí přichází ve chvíli, kdy se obnovují přímé letecké spoje do New Yorku z Prahy. Od 9. května společnost Delta Air Lines opět nabízí každodenní přímé letecké spojení mezi Prahou a New Yorkem.

Podle ředitele portálu Letuška.cz Josefa Trejbala zrušení povinnosti očkování pro vstup na území USA posílí zájem o cestování do země. „Jde to ruku v ruce se znovuzavedením přímého leteckého spojení mezi Prahou a New Yorkem od tohoto týdne a se zavedením nové letecké linky do zámoří přes Island, která odstartuje na začátku června,“ komentuje Trejbal.

Delta Air Lines plánuje obsluhovat lety jednou denně tam a zpět, s odletem z Letiště Praha v 12:10 a z New Yorku v 19:40 místního času. Linku bude obsluhovat širokotrupý Boeing 767—300, který nabídne celkem 225 míst ve třech třídách.

Ceny zpátečních letenek na této lince momentálně začínají na necelých čtrnácti tisících korun. Díky silné konkurenci dopravců na trase do New Yorku se ceny letenek budou i nadále držet nízko. Podle údajů portálu Letuška.cz je New York jedním z deseti nejoblíbenějších destinací českých cestovatelů, a zřejmě to tak i zůstane.