Má za sebou čtyři roky převratných změn v mimopracovním životě a aktuálně ředitelskou pozici ve finančně poradenské společnosti. Petr Douša, ředitel týmu Partners.

Úspěšný manažer a schopný týmový hráč může být introvert. Petr Douša se za něj označuje a přiznává, že na některé lidi může působit až nepřístupně.

„Mám za to, že se člověku žije šťastněji, když se nesnaží jen plnit očekávání okolí, ale najde si svůj styl, i za cenu toho, že ho ne každý pochopí. Okolí si časem zvykne a ocení i mé dobré vlastnosti,“ říká Petr Douša. Za ty považuje smysl pro humor, loajalitu, týmového ducha a to, že dokáže v každé situaci najít řešení.

Být za všech okolností svůj vyžaduje kus odvahy. Kde ji Petr Douša bere? „Pramení ze sebejistoty, kterou získáte dlouhodobým sebepoznáváním a ujasněním si životních hodnot. Svou sebehodnotu neopírám jen o pracovní úspěchy. Stejně důležité je pro mě být dobrým člověkem.“

Ovšem ani o profesní úspěchy není v životě Petra Douši nouze. Letos v rámci sítě Partners povýšil na ředitele týmu. Dosáhnout na tuto pozici se mu podařilo mimo jiné díky týmu lidí, o nichž tvrdí, že každý jeho člen je v něčem lepší než on sám. Z jejich spojení pak plyne synergie.

„Stejně tak jsme posílili synergii mezi byznys modely struktury, franšízingu a profesionálních VIP finančních poradců.“

Když přitom před třinácti lety podnikání s Partners začínal, věřil, že stejně jako jeho vedoucí dokáže uspět. Od začátku ke svému snažení přistupoval jako k budování vlastní firmy. A dnes pomáhá budovat firmy svým týmovým parťákům.

„Pokud chci vítězit, tak nejprve pomůžu k úspěchu svým lidem. Jejich výhra je potom automaticky i mým úspěchem. Navíc chutná o to lépe, když ji prožíváte ve více lidech,“ ví Petr z vlastních zkušeností.

Naplánovat rodinný život

Aby zvládl vyvážit pracovní a rodinný život, zavedl několik opatření. Také své mimopracovní aktivity plánuje dlouhodobě. Když tráví čas s rodinou, odkládá vždy telefon.

„Po práci se na mě děti vrhnou, a než usnou, je to pěkná divočina. Od předloňského léta tedy jezdím do kanceláře vlakem, abych měl alespoň dvakrát denně 40 minut pro sebe navíc. Kdo má děti, pochopí,“ směje se Douša.

Celý život také hodně sportuje a pokračuje v tom i přes své značné pracovní vytížení. Akorát ze závodního tenisu, fotbalu a fitness je dnes rekreační golf. Například pořádá i golfový turnaj pro svůj tým a pozvané hosty.

„Je to skvělý relax se skvělými lidmi na vzduchu a v krásném prostředí,“ popisuje Petr Douša jeden z ideálních dnů, jež si díky své odvaze a nasazení může dopřávat.

„Každý den, kdy se můžu svobodně věnovat tomu, na čem mi záleží a co přináší radost mně i lidem v mém okolí, považuji za ideální.“

Petr Douša vystudoval Sportovní management na Univerzitě Hradec Králové. V Partners působí od roku 2007, specializuje se na vzdělávání a seberozvoj týmu, týmovou práci a šíření finanční a podnikatelské gramotnosti mezi mladé lidi ve věku 15 až 25 let. S manželkou vychovávají děti Matyldu a Oskara.